Spółka brata ministra Szumowskiego otrzymała od państwa 22 miliony złotych

Spółka OncoArendi, której prezesem jest Marcin Szumowski, brat szefa Ministerstwa Zdrowia otrzymała z dotacji państwa 22 miliony złotych – przekazał w niedzielę na twitterze były dziennikarz Wprost i Rzeczpospolitej.

Jak poinformował na twitterze Marcin Dobski, były dziennikarz takich mediów jak Wprost czy Rzeczpospolita, spółka OncoArendi, której prezesem zarządu jest Marcin Szumowski otrzymała od państwa 22 miliony złotych dotacji.

Zobacz też: Szumowski: wybory w tradycyjnej formie najwcześniej za dwa lata

„Prezes OncoArendi jest bratem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego” – napisał dziennikarz. „W czasie koronawirusa mogła umknąć informacja, że spółka OncoArendi dostanie z NCBR około 22 miliony złotych dofinansowania”.

OncoArendi Therapeutics podpisało umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na mocy której otrzymało dofinansowanie na poszukiwanie i rozwój inhibitorów deubikwitynaz do zastosowania w immunoterapii przeciwnowotworowej. Spółka poinformowała, że dofinansowanie projektu odbyło się dzięki projektowi „Szybka Ścieżka” – przekazywał szóstego marca portal Money.pl.

Zobacz też: Ministerstwo Zdrowia: Kolejne przypadki zakażeń w Polsce

„Całkowity koszt projektu emitenta nie zmienił się względem tego zawartego w ocenianym wniosku i wynosi ok 31 milionów złotych, natomiast kwota dofinansowania to około 22 miliony złotych” – przekazywała spółka w komunikacie.

Informacja spotkała się z mieszanymi reakcjami internautów. Od oburzenia do postawy broniącej braci Szumowskich. „W Oncoarendi Terapeutics drugi Szumowski, a Narodowe Centrum Rozwoju tak przypadkiem daje miliony dla Oncoarendi Terapeutics!?”.

„No niesamowite, że brat profesora jest prezesem zarządu spółki akcyjnej…”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz