W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Do tej pory w kraju odnotowano 8563 potwierdzonych przypadków zarażenia. 339 osób zmarło dotychczas z powodu choroby COVID-19.

Resort zdrowia poinformował w sobotę o 184 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 7 nowych ofiarach śmiertelnych. Łączna liczba zakażonych wynosi w kraju aktualnie 8563, liczba zmarłych – 339.

Zobacz także: Naukowcy z Harvardu: pojawianie się koronawirusa może stanowić zagrożenie aż do 2024 roku

Mamy 184 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (43), śląskiego (35), pomorskiego (21), podlaskiego (21), wielkopolskiego (18), opolskiego (13), małopolskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8), zachodniopomorskiego (7), podkarpackiego (4), lubelskiego (2), świętokrzyskiego (1)” – czytamy w komunikacie resortu.

“Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Zgierz, 70-M Kalisz, 84-M Bydgoszcz, 74-K Grudziądz, 80-K Drzewica, 84-K Kędzierzyn Koźle, 86-M Bytom” – dodano, podkreślając, że wszystkie zmarłe osoby miały choroby współistniejące.

Jak pisaliśmy w czwartek wieczorem podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że od poniedziałku 20 kwietnia rozpocznie się etap stopniowego zdejmowania obostrzeń, nałożonych w związku z epidemią koronawirusa.

Podawaliśmy także, że z prognozy przygotowanej przez amerykański Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia wynika, że szczyt epidemii koronawirusa Polska ma już za sobą. Według prognoz naukowców łączna liczba zmarłych z powodu choroby COVID-19 powinna wynieść około 650. Wcześniejsze prognozy instytutu dla Polski sugerowały dużo wyższą liczbę zmarłych – około 2000.

Twitter MZ / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply