Irańsa armia weszła w posiadanie trzech dronów o zasięgu 1500 kilometrów – przekazuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters. Maszyny mają być zdolne do przenoszenia pocisków.

Amir Hatami, irański minister obrony przekazał w sobotę państwowej telewizji, że armia weszła w posiadanie trzech dronów o zasięgu 1500 kilometrów – informuje Retuers. Nowe maszyny mają możliwość przenoszenia pocisków.

Drony będą służyły do monitorowania wojskowych ruchów z dużej odległości, będą też w stanie przeprowadzać misje wojskowe. Maszyny są wyposażone zarówno w bomby jak i rakiety zdolne do lotu na pułapie do 13 716 metrów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bezzałogowce zostały wyprodukowane przez irańskie fabryki wojskowe przy wsparciu lokalnych uniwersytetów. Według słów ministra będą one kluczowe dla zachowania integralności na granicy, szczególnie w rejonie Zatoki Perskiej.

Hatami nie zdradził specyfikacji technicznych nowych maszyn, poprzednie drony miały zasięg 1000 kilometrów. Dron jest kolejnym irańskim produktem, który został przedstawiony w ostatnich dniach. Korpus Strażników Rewolucji w Iranie poinformował w środę na konferencji prasowej, że jest w posiadaniu systemu do natychmiastowego wykrywania koronawirusa – pisaliśmy

„System może wykryć obszar skażony koronawirusem oddalone do stu metrów w pięć sekund i nie potrzebuje próbek krwi od pacjentów. Był testowany w wielu szpitalach i wykazywał pozytywne efekty w 80% przypadków” – przekazał generał Hossein Salami.

Zobacz też: W Iranie odbyła się parada sprzętu medycznego

Zdaniem dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji, system wykrywa koronawirusa dzięki tworzeniu „pola magnetycznego” i wykorzystywaniu danych o wirusie. Przekazał również, że urządzenie będzie można dostosować do każdego rodzaju wirusa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz