Irańsa armia weszła w posiadanie trzech dronów o zasięgu 1500 kilometrów – przekazuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters. Maszyny mają być zdolne do przenoszenia pocisków.

Amir Hatami, irański minister obrony przekazał w sobotę państwowej telewizji, że armia weszła w posiadanie trzech dronów o zasięgu 1500 kilometrów – informuje Retuers. Nowe maszyny mają możliwość przenoszenia pocisków.

Drony będą służyły do monitorowania wojskowych ruchów z dużej odległości, będą też w stanie przeprowadzać misje wojskowe. Maszyny są wyposażone zarówno w bomby jak i rakiety zdolne do lotu na pułapie do 13 716 metrów.

Bezzałogowce zostały wyprodukowane przez irańskie fabryki wojskowe przy wsparciu lokalnych uniwersytetów. Według słów ministra będą one kluczowe dla zachowania integralności na granicy, szczególnie w rejonie Zatoki Perskiej.

Hatami nie zdradził specyfikacji technicznych nowych maszyn, poprzednie drony miały zasięg 1000 kilometrów. Dron jest kolejnym irańskim produktem, który został przedstawiony w ostatnich dniach. Korpus Strażników Rewolucji w Iranie poinformował w środę na konferencji prasowej, że jest w posiadaniu systemu do natychmiastowego wykrywania koronawirusa – pisaliśmy

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„System może wykryć obszar skażony koronawirusem oddalone do stu metrów w pięć sekund i nie potrzebuje próbek krwi od pacjentów. Był testowany w wielu szpitalach i wykazywał pozytywne efekty w 80% przypadków” – przekazał generał Hossein Salami.

Zobacz też: W Iranie odbyła się parada sprzętu medycznego

Zdaniem dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji, system wykrywa koronawirusa dzięki tworzeniu „pola magnetycznego” i wykorzystywaniu danych o wirusie. Przekazał również, że urządzenie będzie można dostosować do każdego rodzaju wirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz