Jak przekazał dziennik The Times of Israel, Irański Korpus Strażników Rewolucji poinformował w środę o stworzeniu systemu, który natychmiastowo wykrywa koronawirusa.

Korpus Strażników Rewolucji w Iranie poinformował w środę na konferencji prasowej, że jest w posiadaniu systemu do natychmiastowego wykrywania koronawirusa – informuje portal. Sprzęt ma wykazywać 80% skuteczność.

„System może wykryć obszar skażony koronawirusem oddalone do stu metrów w pięć sekund i nie potrzebuje próbek krwi od pacjentów. Był testowany w wielu szpitalach i wykazywał pozytywne efekty w 80% przypadków” – przekazał generał Hossein Salami.

Zobacz też: Iran wznowi działalność pewnej części gospodarki

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zdaniem dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji, system wykrywa koronawirusa dzięki tworzeniu „pola magnetycznego” i wykorzystywaniu danych o wirusie. Przekazał również, że urządzenie będzie można dostosować do każdego rodzaju wirusa.

Zobacz też: UE wyśle pomoc humanitarną Iranowi wbrew sankcjom USA

System został stworzony przez naukowców z zespołu parlamentarnego Basij, może być używany do wykrywania zarażonych w ogniskach wirusa, a także chronić obszary gdzie wirus jeszcze nie dotarł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz też: Stany Zjednoczone nakładają kolejne sankcje na Iran

Kresy.pl/The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz