Jak poinformowała w niedzielę Agencja Prasowa Reuters, prezydent Iranu chce wznowienia pracy w zakładach o niskim poziomie zagrożenia.

Prezydent Iranu Hasan Rouhani poinformował w niedzielę, że pewna aktywność ekonomiczna zostanie w jego kraju przywrócona 11 kwietnia – pisze AP Reuters. Praca zostanie przywrócona w zakładach o „niskim zagrożeniu”.

„Pod ścisłym nadzorem ministerstwa zdrowia, cała działalność o niskim stopniu zagrożenia zostanie przywrócona w sobotę” – mówił Hassan Rohuani.

„Dwie trzecie pracowników irańskiego rządu będzie od soboty pracować w biurze” – mówił „Decyzja ta nie dotyczy tych, którym pozostanie w domu zaleciła służba zdrowia”.

Przedstawiciel irańskiego ministerstwa Kianoush Jahanpur poinformował o odnotowaniu 53183 przypadków zakażeniu koronawirusem. W ciężkim stanie ma znajdować się przynajmniej 4035 pacjentów. Informował jednocześnie, że 17,935 osób zarażonych koronawirusem zdołało go zwalczyć.

Jak pisaliśmy, kolejne kary na irańską gospodarkę spadły ze stronu Amerykanów mimo apelów o nie nakładanie nowych sankcji podczas epidemii koronawirusa. Iran jest jednym z bardziej dotkniętych pandemią krajów. Do tej pory wykryto prawie trzydzieści przypadków koronawirusa i potwierdzono ponad 2200 przypadków śmiertelnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Unia Europejska zamierza wydać na pomoc humanitarną dla Iranu 20 mln euro, podała w poniedziałek agencja informacyjna Reutera. Jak podkreśla agencja zrealizowanie tego planu będzie złamaniem sankcji nałożonych na azjatycki kraj przez USA. „Nie jesteśmy zdolni do zapewnienia większej pomocy humanitarnej” – powiedział wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell, który zadeklarował, że pomoc humanitarna powinna dotrzeć do Irańczyków w przyszłym tygodniu.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz