Iran urządził w piątek paradę sprzętu medycznego – informuje Agencja Prasowa Reuters. Odbyła się ona zamiast tradycyjnej parady wojskowej z okazji Dnia Armii.

Jak poinformowała w piątek Agencja Prasowa Reuters, w Iranie władze zorganizowały paradę sprzętu medycznego. Odbyła się ona podczas obchodów Dnia Armii.

Zobacz też: Iran wznowi działalność pewnej części gospodarki

Parada odbyła się pod hasłem „Obrońcy Ojczyzny, Strażnicy Zdrowia”, przeszła ona przed dowódcami wojskowymi w celu podkreślenia pomocy żołnierzy w walce z koronawirusem.

„Ze względu na protokoły zdrowotne nie było możliwe zorganizowanie regularnej parady wojskowej. Dzisiejszy wróg jest ukryty, lekarze i pielęgniarze są teraz na froncie walki zamiast żołnierzy” – mówił prezydent Iranu Hassan Rouhani podczas transmisji w krajowych mediach.

Zobacz też: UE wyśle pomoc humanitarną Iranowi wbrew sankcjom USA

Dowódca armii, major generał Abdolrahim Mousavi podziękował ponad 11 tysiącom członków wojskowego personelu medycznego, za pomoc w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa w Iranie.

Całkowita liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Iranie wynosi w 79 494, jest to największa liczba na Bliskim Wschodzie i jedna z większych na świecie. 4 869 przypadków zakończyło się zgonem pacjentów, ale aż 52 tysiące osób zostało zakwalifikowanych jako ozdrowiałe.

Irański parlament wydał jednak oświadczenie, że rzeczywista ilość śmierci spowodowanych koronawirusem może być dwa razy większa od raportów służby zdrowia, a liczba zarażonych nawet do dziesięciu razy większa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy na naszym portalu, Korpus Strażników Rewolucji w Iranie poinformował w środę na konferencji prasowej, że jest w posiadaniu systemu do natychmiastowego wykrywania koronawirusa – informuje portal. Sprzęt ma wykazywać 80% skuteczność.

„System może wykryć obszar skażony koronawirusem oddalone do stu metrów w pięć sekund i nie potrzebuje próbek krwi od pacjentów. Był testowany w wielu szpitalach i wykazywał pozytywne efekty w 80% przypadków” – przekazał generał Hossein Salami.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz