Koronawirus: Od 30 marca Rosja całkowicie zamknie granice

Od poniedziałku 30 marca Rosja całkowicie zamknie granice – decyzja jest spowodowana walką z pandemią koronawirusa. W rozporządzeniu rosyjskiego rządu, opublikowanym w sobotę na stronie internetowej czytamy, że wstrzymany zostanie ruch przez przejścia graniczne samochodowe, kolejowe, piesze i rzeczne.

Decyzja o zamknięciu rosyjskich granic wejdzie w życie o północy czasu moskiewskiego z niedzieli na poniedziałek (w Polsce w niedzielę 29 marca o godz. 23).  Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), rosyjski rząd poinformował, że ograniczenie ruchu granicznego jest tymczasowe, nie wskazał jednak do kiedy ma ono obowiązywać.

Zobacz także: Poważny wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Rosji

Decyzji tej nie podlegają m.in.: dyplomaci, członkowie delegacji oficjalnych, obywatele Rosji, którzy wyjeżdżają z kraju z powodu śmierci osoby bliskiej, mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, którzy podróżują do tego regionu z innych części Rosji oraz posiadacze rosyjskich paszportów mieszkający w obwodach donieckim i ługańskim w ukraińskim Donbasie.

Aktualna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi w Rosji 1264 (stan na sobotę). Ponad 800 zakażeń odnotowano w Moskwie. Według różnych szacunków, łączna liczba ofiar śmiertelnych choroby COVID-19 wynosi w Rosji sześć lub siedem (o dwóch z nich poinformowano w sobotę po południu).

Zobacz także: Putin powiedział kiedy Rosja może pokonać koronawirusa

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Już wcześniej Rosja zakazała wjazdu na swoje terytorium obywatelom obcych państw (zakaz obowiązuje do 1 maja br.). Zawieszone zostały także w tym kraju międzynarodowe połączenia lotnicze.

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz