Koronawirus: Od 30 marca Rosja całkowicie zamknie granice

Od poniedziałku 30 marca Rosja całkowicie zamknie granice – decyzja jest spowodowana walką z pandemią koronawirusa. W rozporządzeniu rosyjskiego rządu, opublikowanym w sobotę na stronie internetowej czytamy, że wstrzymany zostanie ruch przez przejścia graniczne samochodowe, kolejowe, piesze i rzeczne.

Decyzja o zamknięciu rosyjskich granic wejdzie w życie o północy czasu moskiewskiego z niedzieli na poniedziałek (w Polsce w niedzielę 29 marca o godz. 23).  Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), rosyjski rząd poinformował, że ograniczenie ruchu granicznego jest tymczasowe, nie wskazał jednak do kiedy ma ono obowiązywać.

Zobacz także: Poważny wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Rosji

Decyzji tej nie podlegają m.in.: dyplomaci, członkowie delegacji oficjalnych, obywatele Rosji, którzy wyjeżdżają z kraju z powodu śmierci osoby bliskiej, mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, którzy podróżują do tego regionu z innych części Rosji oraz posiadacze rosyjskich paszportów mieszkający w obwodach donieckim i ługańskim w ukraińskim Donbasie.

Aktualna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi w Rosji 1264 (stan na sobotę). Ponad 800 zakażeń odnotowano w Moskwie. Według różnych szacunków, łączna liczba ofiar śmiertelnych choroby COVID-19 wynosi w Rosji sześć lub siedem (o dwóch z nich poinformowano w sobotę po południu).

Zobacz także: Putin powiedział kiedy Rosja może pokonać koronawirusa

Już wcześniej Rosja zakazała wjazdu na swoje terytorium obywatelom obcych państw (zakaz obowiązuje do 1 maja br.). Zawieszone zostały także w tym kraju międzynarodowe połączenia lotnicze.

pap / wnp.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply