We Włoszech w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu choroby COVID-19 zmarło 889 osób – poinformowała w sobotę włoska Obrona Cywilna. Do tej pory w kraju zanotowano 10 023 zgony.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła z 86 498 w piątek do 92 472 w sobotę. W ciągu ostatniej doby 889 osób poniosło śmierć z powodu choroby COVID-19. Łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wynosi we Włoszech 10 023.

Zobacz także: Włoski lekarz: Po zakończeniu epidemii Włochy zapewne opuszczą Unię Europejską

Włochy zajmują aktualnie drugie miejsce (największą ilość zanotowano w Stanach Zjednoczonych – 105 470 zakażeń, 1700 zgonów) na świecie pod względem ilości potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

We Włoszech notuje się najwyższą śmiertelność z powodu zakażeń koronawirusem na świecie. Jak informuje CNN, zdaniem ekspertów może to być spowodowane wysoką średnią wieku populacji tego kraju.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Włochy: Pierwszy biskup zmarł na skutek pandemii koronawirusa

Liczba potwierdzonych przypadków we Włoszech „nie jest reprezentatywna dla całej zarażonej populacji” – oświadczył dr Massimo Galli, kierownik oddziału chorób zakaźnych w szpitalu Sacco w Mediolanie. Prawdziwa liczba jest jego zdaniem „znacznie większa”.

We Włoszech poddawane testom są „tylko najcięższe przypadki”, zaznaczył Galli, nie zaś cała populacja – wpływa to także na współczynnik śmiertelności.

Galli oświadczył także, że w regionie północnej Lombardii, w którym odnotowano większość przypadków, codziennie wykonuje się około 5000 testów. Dodał, że jest to „znacznie mniej niż potrzeba”. Podkreślił, że tysiące ludzi oczekują w domu na wykonanie testu.

pap / cnn.com / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz