We Włoszech w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu choroby COVID-19 zmarło 889 osób – poinformowała w sobotę włoska Obrona Cywilna. Do tej pory w kraju zanotowano 10 023 zgony.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła z 86 498 w piątek do 92 472 w sobotę. W ciągu ostatniej doby 889 osób poniosło śmierć z powodu choroby COVID-19. Łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wynosi we Włoszech 10 023.

Zobacz także: Włoski lekarz: Po zakończeniu epidemii Włochy zapewne opuszczą Unię Europejską

Włochy zajmują aktualnie drugie miejsce (największą ilość zanotowano w Stanach Zjednoczonych – 105 470 zakażeń, 1700 zgonów) na świecie pod względem ilości potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

We Włoszech notuje się najwyższą śmiertelność z powodu zakażeń koronawirusem na świecie. Jak informuje CNN, zdaniem ekspertów może to być spowodowane wysoką średnią wieku populacji tego kraju.

Zobacz także: Włochy: Pierwszy biskup zmarł na skutek pandemii koronawirusa

Liczba potwierdzonych przypadków we Włoszech „nie jest reprezentatywna dla całej zarażonej populacji” – oświadczył dr Massimo Galli, kierownik oddziału chorób zakaźnych w szpitalu Sacco w Mediolanie. Prawdziwa liczba jest jego zdaniem „znacznie większa”.

We Włoszech poddawane testom są “tylko najcięższe przypadki”, zaznaczył Galli, nie zaś cała populacja – wpływa to także na współczynnik śmiertelności.

Galli oświadczył także, że w regionie północnej Lombardii, w którym odnotowano większość przypadków, codziennie wykonuje się około 5000 testów. Dodał, że jest to „znacznie mniej niż potrzeba”. Podkreślił, że tysiące ludzi oczekują w domu na wykonanie testu.

pap / cnn.com / wnp.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply