We Włoszech zmarł pierwszy biskup zarażony koronawirusem. To salezjanin, misjonarz, bp Angelo Moreschi.

W środę w Brescii na północy Włoch na skutek pandemii koronawirusa zmarł 67-letni biskup Angelo Moreschi, wikariusz apostolski Gambella w zachodniej Etiopii.

Bp Moreschi, salezjanin, od 1991 roku był misjonarzem w Etiopii. Pierwsze śluby zakonne złożył w 1974 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w 1982 roku. W 2000 roku św. Jan Paweł II mianował go przełożonym prefektury apostolskiej Gambella, a w 2009 roku papież Benedykt XVI – wikariuszem apostolskim i biskupem tytularnym Elephantaria in Mauretania. Sakrę biskupią przyjął 31 stycznia 2010 roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Zmarły biskup był znany w Etiopii z posługi duszpasterskiej na rzecz młodzieży i ubogich. Salezjanie podkreślają, że „uosabiał salezjańskie zaangażowanie w pomoc dzieciom, towarzysząc im swoim praktycznym duchem i silną gorliwością apostolską”.

We Włoszech na skutek epidemii koronawirusa zmarło dotychczas około 70 kapłanów.

Czytaj także: Włochy: Zmarł zakażony koronawirusem ksiądz, który oddał respirator młodszemu choremu

Gosc.pl / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz