Zakażony koronawirusem 72-letni włoski ksiądz Giuseppe Berardelli zmarł w szpitalu w poniedziałek. Kapłan zrezygnował z możliwości podłączenia do respiratora. Chciał by podłączono do niego kogoś młodszego. Włoskie media opisują historię księdza, nazywając jego gest „chrześcijańskim heroizmem”.

Jak poinformowała we wtorek Polska Agencja Prasowa (PAP), ksiądz Berardelli pochodził z miejscowości Casnigo koło Bergamo – region był epicentrum epidemii koronawirusa we Włoszech. Miał kłopoty ze zdrowiem już od jakiegoś czasu. Po zakażeniu koronawirusem wystąpiły u niego poważne komplikacje – wymagał podłączenia do respiratora. Kapłan zrezygnował z urządzenia sugerując, by podłączono do niego młodszego chorego – informują włoskie media.

Czytaj także: Niespełna połowa Polaków i Niemców nie obawia się zarażenia koronawirusem [SONDAŻ]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czytaj także: Włochy: Lombardia prosi emerytowany personel medyczny o pomoc w walce z pandemią

Kapłan był świadom, że znajdował się u kresu życia. Prosił żeby osobą, która zostanie podłączona do respiratora zamiast niego był ktoś kogo nie znał.

W ostatnich tygodniach we Włoszech zmarło co najmniej 30 księży zakażonych koronawirusem. Aż 16 z nich należało do diecezji Bergamo.

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz