Jak donosi włoski oddział Agencji Prasowej Reuters, Lombardia zaapelowała w środę do niedawno emerytowanego personelu medycznego o pomoc w walce z pandemią koronawirusa.

Attilio Fontana, Gubernator Lombardii zaapelował do personelu medycznego, który w ostatnim czasie przeszedł na emeryturę o pomoc w walce z pandemią – pisze Reuters. Do tej pory część włoskich pracowników służby zdrowia również zostało zarażonych. Szacuje się, że jest to około ośmiu procent personelu.

„Apeluję z całego serca do wszystkich lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego, który w ostatnich dwóch latach przeszedł na emeryturę, pomóżcie nam” – mówił Fontana na konferencji prasowej.

Gubernator Lombardii stwierdził, że możliwe są kolejne posunięcia jeśli sytuacja nie ulegnie polepszeniu. Według niego za wiele osób ignoruje blokadę i wychodzi z domu.

„Niestety, liczby zakażonych nie spadają, ciągle rosną” – mówił. „Z każdym wyjściem z domu narażacie siebie i innych na ryzyko. Prosimy was o poświęcenie by ratować życia”.

Zobacz także: Koronawirus: Komornicy wstrzymują egzekucje. Ograniczone będą także licytacje i eksmisje

Próbując zaspokoić nagłą potrzebę na personel medyczny, włoski rząd ogłosił we wtorek, że dziesięć tysięcy studentów kierunków lekarskich otrzyma dyplomy bez końcowych egzaminów. Studenci będą mogli zrobić specjalizację po opanowaniu pandemii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rząd zamknął restauracje, bary i większość sklepów. Dodatkowo zawiesił działalność szkół i uniwersytetów, zalecił także mieszkańcom pozostanie w domach przynajmniej do trzeciego kwietnia.

Zobacz także: Z Polski, mimo zamknięcia granic, wyjechało tylko 4 proc. ukraińskich migrantów zarobkowych

„Nie wiem czy środki przez nas podjęte będę rozszerzone po trzecim kwietnia” – mówiła Paola De Micheli, minister infrastruktury. „Podejmiemy decyzje bazując na liczbach i zdarzeniach. Nie możemy wykluczać niczego. Wszystkiego dowiemy się w najbliższych dniach”.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz