W związku z zagrożeniem epidemiologicznym komornicy wstrzymują lub znacznie ograniczają czynności egzekucyjne poza kancelarią – poinformował w środę Państwową Agencję Prasową (PAP) Krzysztof Pietrzyk, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej.

Jak zaznaczył Pietrzyk, chodzi m.in. o licytacje nieruchomości i ruchomości, przeprowadzane przez komorników, eksmisje, wydania nieruchomości i komornicze doręczenia pozwów. Dodał jednak, że nie oznacza to, iż należności nie będą egzekwowane.

„Szereg czynności egzekucyjnych wykonywanych jest przez komorników na bieżąco, to nasz obowiązek, zaś wyegzekwowane należności przekazywane są wierzycielom. Pamiętajmy, że wielu ludzi czeka na te pieniądze, wśród nich znaczna grupa to wierzyciele alimentacyjni” – stwierdził rzecznik KRK.

Zobacz także: 212 mld zł na walkę ze skutkami gospodarczymi pandemii. Premier zaprezentował pakiet antykryzysowy

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pietrzyk zaznaczył, że większość kancelarii komorniczych przeszło, z powodu epidemii koronawirusa, na tryb pracy zdalnej. „Kancelarie nie przestają pracować; o ile to możliwe większość spraw można załatwić mailowo lub telefonicznie. Komornicy i pracownicy kancelarii, po zweryfikowaniu tożsamości osoby mogą udzielić także szeregu informacji” – dodał.

Rzecznik zwrócił uwagę, że „wstrzymaniu lub znacznemu ograniczeniu uległy czynności przeprowadzane poza siedzibą kancelarii, związane z bezpośrednim udziałem komornika i stron postępowania”. Jak zaznaczył, odwołano wiele licytacji nieruchomości i ruchomości. Wstrzymanych zostało także wiele eksmisji. PAP poinformował, że aktualnie Krajowa Rada Komornicza zbiera w tym zakresie dane, które zostaną przekazane Ministerstwu Sprawiedliwości.

Jak poinformował Pietrzyk, w trosce o zdrowie obywateli, komornicy ograniczyli przyjęcia interesantów w kancelariach. W wielu przypadkach określone sprawy można załatwić przez internet lub telefonicznie (dodał, że kancelarie informują interesantów o takich możliwościach). Zwiększony ma zostać także zakres działalności infolinii Krajowej Rady Komorniczej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono 3 marca.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Zdrowia w środę po południu, do tej pory w Polsce potwierdzonych zostało 251 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu choroby COVID-19 śmierć poniosło 5 osób.

pap / forsal.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz