Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce – poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że pacjent pochodzi z województwa lubuskiego. Aktualnie jest hospitalizowany w Zielonej Górze.

Jak wynika z relacji briefingu na portalu TVN 24, minister stwierdził, że „dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce”.

Minister zaznaczył, że zakażony pacjent przyjechał z Niemiec. „Informację dostaliśmy w nocy. Osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte kwarantanną” – dodał. Szef resortu podkreślił także konieczność poszanowania prywatności pacjenta.

Zdaniem ministra wszystkie przewidywane procedury zadziałały prawidłowo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 choroba zakaźna COVID-19 pojawiła się w środkowych Chinach w grudniu. W przypadku Europy największymi ogniskami koronawirusa są Włochy i Francja.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował we wtorek, że w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 3 marca br. na całym świecie zanotowano 90 tys. 663 potwierdzonych przypadków COVID-19Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarły łącznie 3 tys. 124 osoby.

Wcześniej informowaliśmy o przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, na Ukrainie, Białorusi oraz Litwie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

TVN24 / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz