Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce – poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że pacjent pochodzi z województwa lubuskiego. Aktualnie jest hospitalizowany w Zielonej Górze.

Jak wynika z relacji briefingu na portalu TVN 24, minister stwierdził, że “dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce”.

Minister zaznaczył, że zakażony pacjent przyjechał z Niemiec. “Informację dostaliśmy w nocy. Osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte kwarantanną” – dodał. Szef resortu podkreślił także konieczność poszanowania prywatności pacjenta.

Zdaniem ministra wszystkie przewidywane procedury zadziałały prawidłowo.

Wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 choroba zakaźna COVID-19 pojawiła się w środkowych Chinach w grudniu. W przypadku Europy największymi ogniskami koronawirusa są Włochy i Francja.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował we wtorek, że w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 3 marca br. na całym świecie zanotowano 90 tys. 663 potwierdzonych przypadków COVID-19Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarły łącznie 3 tys. 124 osoby.

Wcześniej informowaliśmy o przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, na Ukrainie, Białorusi oraz Litwie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

TVN24 / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply