Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wykryto na Ukrainie – poinformował we wtorek tymczasowy szef centrum zdrowia społecznego Ihor Kuzin. Zarażony mężczyzna podróżował na Ukrainę z Włoch przez Rumunię.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa (PAP), Laszko, który jest głównym lekarzem sanitarnym Ukrainy stwierdził w czasie wtorkowej konferencji prasowej, że „dzisiaj na Ukrainie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa”. Dodał także, że do osób z którymi miał kontakt zakażony, zwróciło się ukraińskie ministerstwo zdrowia. Zaznaczył także, że krąg tych osób jest niewielki.

Zobacz także: Pierwszy przypadek koronawirusa na Litwie

Jak informuje PAP, tymczasowy szef centrum zdrowia społecznego Ihor Kuzin przekazał agencji Reuters, że zakażony mężczyzna przyjechał na Ukrainę z Włoch przez Rumunię.

Laszko poinformował w niedzielę, że w Czerniowcach jest przypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem. Zarażony mężczyzna podróżował razem z żoną do Włoch. Obydwoje poddali się po powrocie izolacji w domu. Po dwóch dniach, 28 lutego, u mężczyzny zaobserwowano objawy zakażenia. Następnego dnia trafił do szpitala w obwodzie czerniowickim.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Interfax-Ukraina informuje, że u żony mężczyzny nie zaobserwowano dotychczas objawów zakażenia.

Wiceminister zdrowia wskazał także, że pobrane próbki i materiały zostały przekazane do laboratorium Światowej Organizacji Zdrowia.

PAP informuje, że „władze zapewniają, że wszystkie osoby ewakuowane z chińskiego miasta Wuhan, centrum epidemii koronawirusa, do miejscowości Nowy Sanżary w obwodzie połtawskim są zdrowe”. 45 Ukraińców i 27 obcokrajowców ewakuowano w lutym  na Ukrainę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Pierwszy przypadek koronawirusa na Białorusi

pap / forsal.pl / kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz