Obecnie trwa dyskusja dotycząca skorygowania zasad kwarantanny; nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie, ale chodzi o skrócenie tego okresu – oświadczył w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu został zapytany w poniedziałek w Radiu Plus, czy planowane są zmiany dotyczące kwarantanny. Potwierdził, że faktycznie trwa dyskusja, by skorygować zasady kwarantanny, lecz nie ma na tę chwilę decyzji. “Porównujemy jak to wygląda w innych krajach” – powiedział, cytowany przez PAP. Podkreślił, że niektóre kraje zdecydowały się na skrócenie okresu kwarantanny.

Müller był dopytywany, czy chodzi o skrócenie tego okresu z 10 dni do 7. “Nie wiem do ilu dni, ale na pewno skrócić” – odpowiedział.

Zobacz także: Francja: Restauracje, bary i transport publiczny tylko dla zaszczepionych. Parlament przyjął ustawę

Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej z powodu narażenia na zakażenie, np. poprzez kontakt z osobą chorą na Covid-19. Kwarantanna trwa co do zasady 10 dni. Jednak w niektórych sytuacjach okres ten jest dłuższy, np. wobec osób przebywających na kwarantannie z powodu zachorowania współdomownika. W czasie kwarantanny nie można opuszczać domu. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów choroby należy skontaktować się z lekarzem.

Informowaliśmy, że pod względem proporcji zgonów związanych z Covid-19 na milion mieszkańców Polska znalazła się na trzecim miejscu.

Portal Wirtualna Polska podał 5 stycznia dane na temat zgonów osób chorych na COVID-19 zebrane przez Johns Hopkins University. Przy przeliczeniu ich na milion mieszkańców okazuje się, że w Polsce proporcja ta przekroczyła 2,5 tys. To trzeci wynik na świecie. Gorzej pod względem epidemicznej śmiertelności w stosunku do populacji jest tylko w Peru i Brazylii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Portal przytoczył też dane, według których niemal 100 tys. zgonów chorych na Covid-19 w Polsce to około 11 proc. zgonów w całej Unii Europejskiej. Tymczasem mieszkańcy Polski stanowią tylko 8,5 proc. łącznej populacji Wspólnoty.

Zobacz także: Z powodu pandemii COVID-19 drastycznie spadła oczekiwana długość życia

pap / forsal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply