Białoruś wprowadzi pierwsze obostrzenia epidemiologiczne

Białoruś pozostawała jedynym, obok Szwecji, europejskim krajem w którym nie zastosowano żadnych nadzwyczajnych środków walki z pandemią koronawirusa.

Wkrótce ma się to zmienić. Jak relacjonuje portal Tut.by rząd Białorusi przygotowuje zarządzenia mające zapobiec dodatkowym infekcjom na terenie kraju z powodu zawleczenie wirusa przez obcokrajowców. Władze umieszczą wszystkich przybywających na Białoruś cudzoziemców w kwarantannie przez okres 14 dni. W trakcie trwania kwarantanny cudzoziemiec nie będzie mógł już wrócić i wyjechać z terytorium Białorusi, aż do zakończenia okresu pozostawania w izolacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Kwarantanna będzie dotyczyć obywateli państw w których odnotowano pojawienie się koronawirusa i które pojawią się w oficjalnym spisie białoruskiego Ministerstwa Zdrowia, który będzie zamieszczony na stronie internetowej resortu.

Zasada kwarantanny nie będzie dotyczyć dyplomatów oraz pracowników służb konsularnych, a także pracowników organizacji międzynarodowych, członków oficjalnych delegacji z innych państw.

Obostrzenia nie będą też dotyczyć kierowców wykonujących międzynarodowy transport samochodowy towarów, a także załóg transnarodowych pociągów, załóg statków żeglugi śródlądowej, a także cudzoziemców jadących przez Białoruś tranzytem do swoich krajów ojczystych.

Na Białorusi odnotowano do tej pory 86 przypadków zarażenia koronawirsem COVID-19. Żaden z zarażonych nie zmarł.

Ostatnim państwem Europy, które nie przyjęło jakichkolwiek obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa jest Szwecja.

Czytaj także: Światowa rewolucja koronawirusa

tut.by/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz