Rzecznik Andrzeja Dudy minister Błażej Spychalski poinformował w sobotę, że prezydent jest zakażony koronawirusem. Andrzej Duda dzień wcześniej wizytował powstający na PGE Narodowym pierwszy w Polsce covidowy szpital polowy. Andrzej Duda spotkał się tam m.in. z koordynatorem szpitala, doktorem Arturem Zaczyńskim. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) Jan Bondar oświadczył w niedzielę, że żadna z osób, które zetknęły się tam z prezydentem Andrzejem Dudą nie zostanie wysłana na kwarantannę.

Nie ma 100-procentowej metody, aby uchronić się przez zakażeniem, ale zachowanie dystansu i założenie maseczki zmniejsza to ryzyko. Oceniając, czy wysłać kogoś na kwarantannę, czy nie bierze się to pod uwagę. Na stadionie mamy do czynienia z wielkimi przestrzeniami, osoby stały w dużej odległości i wszyscy posiadali maseczki. Nie ma przesłanek do podjęcia decyzji o kwarantannie kogokolwiek – portal WP cytuje wypowiedź rzecznika GIS.

“Na pewno nie jestem chory. Noszę maseczki 20 godzin na dobę. Podczas spotykania z prezydentem Andrzejem Dudą również. Zachowywaliśmy dystans” – powiedział w sobotę  dr n.med Artur Zaczyński, koordynator szpitala na PGE Narodowym.

Z Kancelarii Prezydenta trafiła do GIS lista osób, które w ciągu ostatniego tygodnia miały kontakt z prezydentem. Z nieoficjalnych informacji WP wynika, że na czwartą już kwarantannę trafi z tego powodu wicepremier Jacek Sasin. Na liście osób, które trafią na kwarantannę znajdą się także pracownicy Kancelarii Prezydenta.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 742 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Z powodu COVID-19 zmarły poprzedniej doby 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami  83 osoby.

wiadomosci.wp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply