Portal Wirtualna Polska poinformował w niedzielę wieczorem, że na Stadionie Narodowym powstanie pierwszy szpital polowy dla chorych na COVID-19. Informacja została potwierdzona przez źródło rządowe w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP).

W niedzielę wieczorem portal WP poinformował, że na Stadionie Narodowym powstanie pierwszy szpital polowy dla osób chorych na COVID-19. Rządowe źródło potwierdziło tę informację w rozmowie z PAP.

Ustalenia WP wskazują, że szpital będzie miał początkowo 500 łóżek. Ma być ich docelowo znacznie więcej. Według dziennikarzy portalu instalacja pierwszych łóżek rozpoczęła się w sobotę. Osobą odpowiedzialną za budowę szpitala jest szef KPRM Michał Dworczyk.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „Nie ma miejsc”. Dramatyczne nagrania z warszawskich karetek

„Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym” – powiedziała Wirtualnej Polsce osoba z kręgów rządowych.

WP informuje, że w najbliższych dniach ma zostać podjęta decyzja o budowie kolejnych szpitali polowych. Nieoficjalne informacje wskazują, że będą one budowane w kilku województwach, m.in. w Małopolsce.

Portal podkreśla, że decyzja o budowie szpitala polowego zapadła w ścisłych kręgach rządowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sanepid przerwał uroczystości pogrzebowe. Powód – koronawirus

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 8536 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło ostatniej doby 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 44 osoby.

Dotychczasowa łączna liczba zakażeń w kraju wynosi 175 766. Do tej pory z powodu choroby COVID-19 zmarło w kraju 3 573 osób.

wiadomosci.wp.pl / pap / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz