Prezydent Andrzej Duda zarażony koronawirusem

Prezydent RP Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa, który okazał się pozytywny. Jak podano, czuje się dobrze.

O sytuacji poinformował w sobotę rano rzecznik polskiego prezydenta, Błażej Spychalski. W zamieszczonym na Twitterze wpisie poinformował o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u Andrzeja Dudy. Test wykonano w piątek, „zgodnie z zaleceniami”, przy czym rzecznik nie sprecyzował, co ma na myśli. Zapewnił, że prezydent czuje się dobrze.

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – napisał Spychalski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wiadomo,  że w Kancelarii Prezydenta RP zarządzono kwarantannę.

Stacja RMF FM, która wcześniej podawała nieoficjalne doniesienia na ten temat informuje, że prezydent nie ma poważniejszych objawów. Przypuszczalnie Duda miał zarazić się od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Pojawiły się też spekulacje, że prezydent mógł zarazić kilka osób ze swojej kancelarii. W tym kontekście wskazuje się też na polską tenisistkę Igę Świątek, zwyciężczynię turnieju Roland Garros, która ostatnio została przez niego odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Wiadomo, że będzie musiała odbyć kwarantannę. Zwraca się też uwagę, że w piątek prezydent wizytował budowę prowizorycznego szpitala na Stadionie Narodowym.

Trzy tygodnie temu świat obiegła informacja o tym, że koronawirusem zaraził prezydent USA Donald Trump, który jednak dość szybko doszedł do siebie i wyzdrowiał. Parę dni temu wziął udział w kolejnej debacie przedwyborczej ze swoim rywalem, Demokratą Joe Bidenem. Wcześniej zakażenie koronawirusem przeszli m.in. prezydent Brazylii Jair Bolsonaro i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Oni również wyzdrowieli.

Twitter / rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz