Prezydent Andrzej Duda zarażony koronawirusem

Prezydent RP Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa, który okazał się pozytywny. Jak podano, czuje się dobrze.

O sytuacji poinformował w sobotę rano rzecznik polskiego prezydenta, Błażej Spychalski. W zamieszczonym na Twitterze wpisie poinformował o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u Andrzeja Dudy. Test wykonano w piątek, „zgodnie z zaleceniami”, przy czym rzecznik nie sprecyzował, co ma na myśli. Zapewnił, że prezydent czuje się dobrze.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – napisał Spychalski.

Wiadomo,  że w Kancelarii Prezydenta RP zarządzono kwarantannę.

Stacja RMF FM, która wcześniej podawała nieoficjalne doniesienia na ten temat informuje, że prezydent nie ma poważniejszych objawów. Przypuszczalnie Duda miał zarazić się od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Pojawiły się też spekulacje, że prezydent mógł zarazić kilka osób ze swojej kancelarii. W tym kontekście wskazuje się też na polską tenisistkę Igę Świątek, zwyciężczynię turnieju Roland Garros, która ostatnio została przez niego odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Wiadomo, że będzie musiała odbyć kwarantannę. Zwraca się też uwagę, że w piątek prezydent wizytował budowę prowizorycznego szpitala na Stadionie Narodowym.

Trzy tygodnie temu świat obiegła informacja o tym, że koronawirusem zaraził prezydent USA Donald Trump, który jednak dość szybko doszedł do siebie i wyzdrowiał. Parę dni temu wziął udział w kolejnej debacie przedwyborczej ze swoim rywalem, Demokratą Joe Bidenem. Wcześniej zakażenie koronawirusem przeszli m.in. prezydent Brazylii Jair Bolsonaro i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Oni również wyzdrowieli.

Twitter / rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz