Partia Merkel zyskuje w warunkach kryzysu

Kryzys związany z pandemią koronawirusa na razie nie zaszkodził partiom rządzącym Niemcami. Poparcie rośnie szczególnie dla głównej partii rządzącej – Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU).

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Forsa w dniach 23-25 marca na CDU chciało głosować 35 proc. gotowych na oddanie głosu Niemców.  W porównaniu do poprzedniego badania to wzrost poparcia aż o 4 punkty procentowe. Wzrost poparcie o 1 punkt procentowy odnotowała także druga siła rządzącej koalicji Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), która uzyskała w sondażu 16 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niewiele więcej od SPD mają Zieloni do niedawna szybko pnący się w górę sondażach. W badaniu Forsa stracili oni aż 3 punkty procentowe uzyskując poparcie na poziomie 17 proc. To najniższe poparcie dla tej partii od roku. Stabilny okazuje się natomiast elektorat Alternatywy dla Niemiec (AfD), którą wskazało 9 proc. respondentów.

Radykalna Lewica (Die Linke) uzyskała poparcie 8 proc. pytanych co oznacza spadek o 1 punkt procentowy. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w Niemczech w marcu do Bundestagu weszliby także przedstawiciele Wolnej Partii Demokratycznej (FDP), z wynikiem 6 proc., to o 1 punkt procentowy więcej niż w poprzednim sondażu.

Czytaj także: Światowa rewolucja koronawirusa

facebook.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz