Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem udaje się na autokwarantannę – poinformował w poniedziałek wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości udał się na autokwarantannę z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podkreślił, że Jarosław Kaczyński czuje się dobrze i będzie wykonywał swoje obowiązki zdalnie.

„Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, prezes PiS Jarosław Kaczyński – zgodnie z zaleceniami GIS – udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych” – poinformował Fogiel na Twitterze.

„Pan Prezes czuje się dobrze, swoje obowiązki w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zmianach w strukturach szpitali. Oświadczył także, że  prywatne lecznictwo włączy się do walki z pandemią, a pensje medyków zaangażowanych w walkę z COVID-19 zostaną podwojone.

Minister Niedzielski ostrzegł, że rząd spodziewa się w przyszłym tygodniu dziennego przyrostu zakażeń na poziomie 15-20 tys.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rząd buduje na Stadionie Narodowym pierwszy szpital polowy dla chorych na Covid-19

Poinformował także, że premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Z powodu pandemii 8 milionów Amerykanów żyje w ubóstwie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 7482 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło ostatniej doby 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 36 osób.

twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz