Liczba żyjących w ubóstwie Amerykanów wzrosła od marca o osiem milionów. Wskaźniki ubóstwa wzrosły, gdy ustała państwowa pomoc dla ludzi, którzy stracili pracę lub musieli zamknąć swoje firmy z powodu koronawirusa.

Na skutek pandemii koronawirusa liczba żyjących w ubóstwie Amerykanów wzrosła od marca o osiem milionów. Wzrost ubóstwa był spowodowany ustaniem państwowej pomocy dla ludzi, którzy stracili pracę lub musieli zamknąć swoje firmy z powodu koronawirusa – podał w piątek portal telewizji „NBC”.

Dane amerykańskiego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej sugerują, że czteroosobowa rodzina, która zarabia do 26 200 dolarów rocznie, żyje poniżej progu ubóstwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Columbia, całkowita liczba osób, które żyją w USA w ubóstwie wynosi 55 mln. W swoich wyliczeniach uwzględniają 8 mln osób, które zostały dotknięte ubóstwem od maja. Badanie Uniwersytetu Columbia wskaźniki ubóstwa wzrosły, gdy ustała pomoc rządu dla ludzi, którzy stracili pracę lub musieli zamknąć biznesy z powodu koronawirusa.

„Wzrost zatrudnienia w okresie letnim nie był wystarczający, aby zrównoważyć malejące wsparcie” – wyjaśnił dr Zach Parolin Uniwersytetu Columbiam, cytowany przez telewizję NBC.

Podobny obraz sprawy pokazuje niedawna analiza Uniwersytetu Chicago w Illinois oraz Uniwersytetu Notre Dame w Indianie. Pokazała, że tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy w ubóstwo popadło 6 milionów Amerykanów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Już 33 miliony bezrobotnych w USA

Naukowcy zwracają uwagę, że ustawa, która przyznaje ludziom jednorazowe wsparcie stymulacyjne w wysokości 1200 dolarów, a bezrobotnym dodatkowe 600 dolarów tygodniowo, spowodowała wiosną zahamowanie rosnących wskaźników ubóstwa. Jej skutki były jednak krótkotrwałe. Zaprzestanie pomocy, które nastąpiło pod koniec lata, nasiliło biedę.

nbcnews.com / pap / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz