Już 33 miliony bezrobotnych w USA

W ubiegłym tygodniu kolejne miliony Amerykanów zgłosiły się po zasiłki dla bezrobotnych – poinformowała w czwartek Agencja Prasowa Reuters. Zwolnienia rozszerzyły się z gałęzi przemysłu konsumenckiego na inne segmenty gospodarki.

Ponad 3 miliony nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych wpłynęło do urzędów w Stanach Zjednoczonych w ubegłym tygodniu – przekazuje Reuters w czwartek. Jest to piąty tygodniowy spadek w zgłoszeniach, jednak w USA z powodu koronawirusa bez pracy pozostaje 33 miliony obywateli. Ekonomiści alarmują, że bezrobocie rozszerza się z branży usługowej na inne gałęzie gospodarki.

40% spadek zgłoszeń po świadczenia odnotowano na Florydzie, część ekspertów zauważyła, że może to być spowodowane zbyt skomplikowaną procedurą. Spadki odnotowano także w Georgii, Pensylwanii, Alabamie, w Nowym Jorku i w Waszyngtonie.

Zobacz też: USA: Bezrobocie może wzrosnąć bardziej niż w czasie wielkiego kryzysu lat trzydziestych

„Tempo składania nowych wniosków o zapomogi zwalnia, ale utrzymuje się na niewyobrażalnym, zaledwie kilka miesięcy temu, poziomie” – przekonywał Joel Naroff, główny ekonomista w Naroff Economics w stanie Pensylwania. „Nawet gdy gospodarka powoli zaczyna się od nowa otwierać, liczba bezrobotnych powinna nadal gwałtownie rosnąć, ponieważ rządy i firmy które próbowały utrzymać ciągłość pracy zawiodły i zwalniają teraz pracowników”.

Pogłębiający się kryzys gospodarczy wywołany blokadami w całym kraju w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa został podkreślony przez inne dane z czwartku, pokazujące, że wydajność pracowników spadała w najszybszym tempie od ponad czterech lat. Do tej pory największy spadek produktywności został odnotowany w 2009 roku.

Zobacz też: Donald Trump: Koronawirus zabije nawet 100 tys. Amerykanów. Do końca roku powstanie jednak szczepionka

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Donald Trump prezydent Stanów Zjednoczonych namawia gubernatorów poszczególnych stanów do złagodzenia obostrzeń i zrestartowania gospodarki USA. Przeciwnicy prezydenta uważają, że pogłębiający się kryzys może spowodować nie uzyskanie reelekcji w nadchodzących wyborach.

Zobacz też: Prezydent Donald Trump zachęca republikańskich gubernatorów do otwierania gospodarki

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz