Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro przekonywał w czwartek, że niektóre stany posunęły się za daleko w zakresie środków izolacji społecznej – poinformowała Agencja Prasowa Reuters. Jego zdaniem należy jak najszybciej zrestartować gospodarkę.

Jair Bolsonaro, brazylijski prezydent przekazał w czwartek, że niektóre stany posunęły się za daleko w zakresie środków izolacji społecznej w celu zwalczania koronawirusa – przekazuje Reuters. Zdaniem polityka należy jak najszybciej podjąć kroki, aby wyprowadzić gospodarkę z głębokiego snu.

W rozmowie z dziennikarzami po spotkaniu z głównym sędzią Sądu Najwyższego, ministrem gospodarki Paulo Guedesem i liderami biznesu, Bolsonaro powiedział, że w pełni popiera wezwanie Guedesa do zniesienia podwyżek wynagrodzeń dla niektórych pracowników sektora publicznego na dwa lata.

Prezydent poinformował także o akcji prowadzonej przez rządowe agencje. „W związku z zamkniętym handlem w wielu stanach i gminach, Força Aérea Brasileira organizuje strategiczne punkty dystrybucji żywności dla kierowców ciężarówek. Celem jest uniknięcie zaniepokojenia ludności i zapewnienie jak największego komfortu profesjonalistom tej najważniejszej służby w kraju” – przekazał.

Jak informowaliśmy, prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zwolnił ministra zdrowia z powodu różnych wizji radzenia sobie z pandemią koronawirusa – poinformował Reuters. Prezydent uważa, że szeroko zakrojone obostrzenia nie są potrzebne, miał też wątpliwości co do izolacji między ludźmi. Bolsonaro uważa, że takie postępowanie jest szkodliwe dla brazylijskiej gospodarki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Bolsonaro od początku pojawienia się koronawirusa twierdził, że świat reaguje na pandemię zbyt ostro. Samego wirusa porównał do „niegroźnej grypy”. Swoje obiekcje zamieszczał między innymi na twitterze, jednak portal skasował wpisy prezydenta.

Usunięte zostały twitty z filmami, na których widać, jak Bolsonaro ignoruje wytyczne własnego rządu dotyczące utrzymywania tzw. dystansowania społecznego mieszając się z tłumem na ulicach Brasilii. Prezydent namawiał swoich zwolenników, by wspierali gospodarkę zwalniającą obroty w związku z epidemią koronawirusa. W miejsce usuniętych wpisów Twitter wstawił wyjaśnienie, że naruszały one zasady Twittera.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz też: Władze Sao Paulo w Brazylii chcą zrestartować gospodarkę

Kresy.pl/ Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz