Jak poinformowała w czwartek Agencja Prasowa Reuters, Jair Bolsonaro prezydent Brazylii zwolnił ministra zdrowia z powodu różnych wizji radzenia sobie z pandemią koronawirusa. Na jego miejsce przewidywany jest onkolog Nelson Teich.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zwolnił ministra zdrowia z powodu różnych wizji radzenia sobie z pandemią koronawirusa – poinformował Reuters. Prezydent uważa, że szeroko zakrojone obostrzenia nie są potrzebne, miał też wątpliwości co do izolacji między ludźmi. Bolsonaro uważa, że takie postępowanie jest szkodliwe dla brazylijskiej gospodarki.

Bolsonaro od początku pojawienia się koronawirusa twierdził, że świat reaguje na pandemię zbyt ostro. Samego wirusa porównał do „niegroźnej grypy”. Swoje obiekcje zamieszczał między innymi na twitterze, jednak portal skasował wpisy prezydenta.

Zobacz też: Twitter usunął wpisy prezydenta Brazylii kwestionujące zasadność kwarantanny

Minister zdrowia poinformował o odwołaniu go z funkcji na twitterze.

Przekazywał też podczas wideokonferencji, że jego odwołanie prawdopodobnie nie wpłynie na działania państwa wobec pandemii koronawirusa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przekazywaliśmy, prezydent Brazylii Jair Bolsonaro wzywał ministra zdrowia Luiza Henrque Mandettę do ściągnięcia obostrzeń mających na celu powstrzymanie pandemii koronawirusa. Prezydent uważa, że światowa panika jest przesadzona i należy zrestartować gospodarkę.

Minister zdrowia publicznie sprzeciwił się prezydentowi, po czym wziął udział w kryzysowej naradzie w Pałacu Alvarado. Politycy nie doszli do porozumienia.

Według Reutersa również najbliższe otoczenie prezydenta nie popiera go w dążeniu do rozluźnienia wszelkich wprowadzonych zakazów.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz