Boeing restartuje produkcje komercyjnych samolotów

W czwartek Agencja Prasowa Reuters przekazała, że Boeing uruchomi na nowo produkcje swoich samolotów. Pracownicy wrócą na swoje stanowiska po miesięcznej przerwie.

W związku z pandemią koronawirusa w Stanie Waszyngton, fabryki Boeinga zawiesiły w zeszłym miesiącu swoją działalność. W czwartek Agencja Prasowa Reuters poinformowała o powrocie firmy do pracy. Zostanie wznowiona produkcja komercyjnych samolotów.

Zobacz też: Właściciele małych biznesów w USA otrzymają 350 miliardów dolarów pożyczki

Do pracy wróci około 27 000 osób. Zostaną wznowione linie produkcyjne samolotów 747, 767, 777 i 787. Pracownicy zaczną wracać na swoje stanowiska dwudziestego kwietnia, produkcja ma powrócić do względnej normalności do dwudziestego czwartego kwietnia.

Jak przekazaliśmy, według czwartkowych danych za kolejny tydzień pandemii w USA podania o zarejestrowanie jako bezrobotnego i uzyskanie zasiłku złożyło około pięć milionów mieszkańców USA. Tym samym liczba osób oficjalnie pozostających bez pracy wzrosła w tym państwie do około 22 milionów. „Spadek zatrudnienia jest historyczny” – oceniła ekonomistka Julia Coronado cytowana przez portal telewizji NBC News – „Oznacza to, że czeka nas dwucyfrowa stopa bezrobocia”.

„Rynek pracy jest oczywiście bardzo, bardzo ważny i ma wysoką korelację z tym, co dzieje się w gospodarce ”- powiedział NBC News Jay Bryson, główny ekonomista w Wells Fargo – „Pokazuje nam to, o czym myślę, że wszyscy wiemy, że gospodarka spada w niespotykanym tempie”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Konkretne szacunki bezrobocia w USA podał Joel Prakken, szef amerykańskiej filii IHS Markit. Według niego proporcja niezatrudnionych wśród zdolnych do pracy już jest dwucyfrowa i już sięgać może nawet 13-14 proc. „Myślę, że dzień, którego bardzo obawia się Trump to 8 maja” – stwierdził Prakken. Tego dnia władze USA mają podać oficjalne dane na temat bezrobocia za cały miesiąc kwiecień.

Zobacz też: W USA rozważają wznowienie rozgrywek sportowych bez udziału publiczności

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz