Jak informuje w czwartek Agencja Prasowa Reuters, administracja Donalda Trumpa chce udzielić pożyczek właścicielom małych biznesów. Kwota przygotowywanego programu ma wynosić 350 miliardów dolarów.

Według informacji podanych w czwartek przez Agencję Prasową Reuters, administracja Donalda Trumpa przygotowała projekt, według którego właściciele małych biznesów otrzymają pożyczki, któych całkowita ilość wyniesie 350 miliardów dolarów. W ten sposób Biały Dom chce zachęcić właścicieli firm do zatrzymania swoich pracowników i wypłacania im pensji.

Zobacz także: Wysłannik WHO do USA: Najpierw pokonajcie koronawirusa

Przedstawiciele prezydenta USA naciskają na Kongres w celu zaakceptowania przez nich dłuższego finansowania projektu. Kongresmeni nie doszli jeszcze do porozumienia, a na rozszerzenie programu naciskają Demokraci.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jak informowaliśmy, według czwartkowych danych za kolejny tydzień pandemii w USA podania o zarejestrowanie jako bezrobotnego i uzyskanie zasiłku złożyło około pięć milionów mieszkańców USA. Tym samym liczba osób oficjalnie pozostających bez pracy wzrosła w tym państwie do około 22 milionów. „Spadek zatrudnienia jest historyczny” – oceniła ekonomistka Julia Coronado cytowana przez portal telewizji NBC News – „Oznacza to, że czeka nas dwucyfrowa stopa bezrobocia”.

Zobacz także: Trump krytykowany za wstrzymanie finansowania WHO

„Rynek pracy jest oczywiście bardzo, bardzo ważny i ma wysoką korelację z tym, co dzieje się w gospodarce ”- powiedział NBC News Jay Bryson, główny ekonomista w Wells Fargo – „Pokazuje nam to, o czym myślę, że wszyscy wiemy, że gospodarka spada w niespotykanym tempie”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych stale się pogarsza, tylko wczoraj z powodu koronawirusa zmarły 2763 osoby, ogółem zmarło już ponad 33 tysiące zakażonych. Wirus został do tej pory zdiagnozowany u prawie 653 tysięcy Amerykanów.

Zobacz także: W USA rozważają wznowienie rozgrywek sportowych bez udziału publiczności

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz