Jak informuje w czwartek Agencja Prasowa Reuters, administracja Donalda Trumpa chce udzielić pożyczek właścicielom małych biznesów. Kwota przygotowywanego programu ma wynosić 350 miliardów dolarów.

Według informacji podanych w czwartek przez Agencję Prasową Reuters, administracja Donalda Trumpa przygotowała projekt, według którego właściciele małych biznesów otrzymają pożyczki, któych całkowita ilość wyniesie 350 miliardów dolarów. W ten sposób Biały Dom chce zachęcić właścicieli firm do zatrzymania swoich pracowników i wypłacania im pensji.

Zobacz także: Wysłannik WHO do USA: Najpierw pokonajcie koronawirusa

Przedstawiciele prezydenta USA naciskają na Kongres w celu zaakceptowania przez nich dłuższego finansowania projektu. Kongresmeni nie doszli jeszcze do porozumienia, a na rozszerzenie programu naciskają Demokraci.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak informowaliśmy, według czwartkowych danych za kolejny tydzień pandemii w USA podania o zarejestrowanie jako bezrobotnego i uzyskanie zasiłku złożyło około pięć milionów mieszkańców USA. Tym samym liczba osób oficjalnie pozostających bez pracy wzrosła w tym państwie do około 22 milionów. „Spadek zatrudnienia jest historyczny” – oceniła ekonomistka Julia Coronado cytowana przez portal telewizji NBC News – „Oznacza to, że czeka nas dwucyfrowa stopa bezrobocia”.

Zobacz także: Trump krytykowany za wstrzymanie finansowania WHO

„Rynek pracy jest oczywiście bardzo, bardzo ważny i ma wysoką korelację z tym, co dzieje się w gospodarce ”- powiedział NBC News Jay Bryson, główny ekonomista w Wells Fargo – „Pokazuje nam to, o czym myślę, że wszyscy wiemy, że gospodarka spada w niespotykanym tempie”.

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych stale się pogarsza, tylko wczoraj z powodu koronawirusa zmarły 2763 osoby, ogółem zmarło już ponad 33 tysiące zakażonych. Wirus został do tej pory zdiagnozowany u prawie 653 tysięcy Amerykanów.

Zobacz także: W USA rozważają wznowienie rozgrywek sportowych bez udziału publiczności

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz