Podczas czwartkowej konferencji prasowej Krzysztofa Boska kandydata na prezydenta Polski, poseł odniósł się do wprowadzania przez rząd podatku cukrowego podczas trwania kryzysu związanego z pandemią koronawirusa.

Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość i kandydat tej partii na urząd prezydenta komentował wprowadzanie podatku cukrowego przez rząd. Jego zdaniem nowe podatki w dobie ogólnoświatowego kryzysu mogą tylko zaszkodzić Polakom.

Zobacz też: Krzysztof Bosak: Lewica w Polsce rozstała się z realiami

Podatek cukrowy uważa za niepotrzebne obciążenie finansowe. „Uważamy, że wprowadzanie go przed kryzysem było błędem, natomiast wprowadzanie go w czasach kryzysu jest absurdem i działalnością szkodliwą”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8199.32 PLN    (37.26%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Krzysztof Bosak przekazał mediom, że zorganizował petycję do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o niepodpisywanie ustawy wprowadzającej nowy podatek i o wezwanie swojego obozu politycznego do nie wprowadzania nowych danin.

„Ona jest już możliwa do podpisu na stronie wetodlapodatku.pl zachęcam wszystki do podpisania petycji” – informował.

Zdaniem posła podatek cukrowy nie jest prozdrowotny ponieważ nie będzie w stanie zmodyfikować oferty producentów sprzedających słodkie napoje. Skrytykował również zapis o wyjęciu spod podatku alkoholowych napojów słodzonych. Według posła może to spowodować, że alkohole słodzone będą tańsze od zwykłych napojów.

Zobacz też: Krzysztof Bosak: Potrzeba debat przedwyborczych. Inaczej to będzie „ustawka”

„Następna sprawa, ten podatek uderzy przede wszystkim w polskich producentów” – informował. „Międzynarodowe korporacje znają sposoby, na podstawie doświadczeń z innych państw, jak sobie z takim podatkiem radzić”. Zdaniem kandydata na prezydenta rząd nie będzie w stanie zaradzić tym praktykom.

Zobacz też: „GW”: Fałszowano listy poparcia Marka Jakubiaka. Jakubiak: „Chodzi o dyskredytację mojej kandydatury”

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz