Krzysztof Bosak: Lewica w Polsce rozstała się z realiami

Podczas środowej konferencji prasowej koła poselskiego Konfederacji, kandydat na prezydenta Polski Krzysztof Bosak przekazywał swoje poparcie dla obywatelskiego projektu ochrony życia nienarodzonego.

Podczas środowej konferencji prasowej, Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta Polski przekazywał poparcie swojej partii dla obywatelskiej ustawy o ochronie życia.

Zobacz też: Krzysztof Bosak: Potrzeba debat przedwyborczych. Inaczej to będzie „ustawka”

Zdanie posła, prawo do pełnej ochrony życia nienarodzonego wynika z podstawowych praw człowieka, a także jest zgodne ze współczesnym stanem wiedzy naukowej. „Jest oczywiście prawem, które popieramy, jest prawem wynikającym z prawidłowo sformułowanych osądów moralnych” – przekazywał.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zdaniem Krzysztofa Bosaka obywatelska ustawa jest niewygodna dla obozu rządzącego, wskazywał że inicjatywa właśnie z tego powodu jest poddana pod dyskusję w trakcie trwającej w Polsce pandemii koronawirusa. „Właśnie dlatego jest próba utopienia w szumie informacyjnym, żeby Polacy nie dowiedzieli się jak niekonsekwentnie polskie prawo chroni życie”.

Zobacz też: Krzysztof Bosak: Pracownicy medyczni nie mają nawet umów o pracę

Jak przekazywał poseł Konfederacji, różnice światopoglądowe i polityczne nie mogą być przyczyną odmawiania nienarodzonym dzieciom pełnych praw i ochrony ich życia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kandydat na prezydenta skrytykował klub Lewicy, która próbowała projekt obywatelski zrównać ze zdaniem Jarosława Kaczyńskiego i jego obozu politycznego.

Zobacz też: Krzysztof Bosak zarzuca Platformie i PiSowi, że nie potrafiły rozwiązać sprawy Katastrofy Smoleńskiej

„Przed chwilą miała miejsce tu konferencja prasowa Lewicy. Starałem się zliczyć ile razy w ciągu tej konferencji prasowej przedstawiciele Lewicy użyli nazwiska „Kaczyński” żeby spróbować obrzydzić Polakom projekt o pełnej ochronie życia nienarodzonego” – przekazywał. Jego zdaniem politycy lewicowi nie dostrzegając, że projekt obywatelski jest niewygodny dla Prawa i Sprawiedliwości pokazują swój brak rozeznania w dzisiejszej polityce.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz