W dziesiątą rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, Krzysztof Bosak złożył kwiaty przed Pałacem Prezydenckim. Według kandydata na prezydenta, jest to miejsce, w którym Polacy spontanicznie uhonorowali ofiary katastrofy i dlatego wybrał je jako odpowiednie.

Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji na prezydenta Polski, złożył w dziesiątą rocznicę Katastrofy Smoleńskiej kwiaty pod Pałacem Prezydenckim. Zdaniem posła jest to odpowiednie miejsce ze względu na to, że to przed pałacem zebrali się Polacy po usłyszeniu informacji o tragedii pod Smoleńskiem.

“To w tym miejscu gdzie w tej chwili stoimy, nie w żadnym innym, Polacy dali wyraz swojemu przejęciu tragedią w Smoleńsku” – przekazywał podczas konferencji prasowej. “Swemu zjednoczeniu, a także oczekiwaniu, że państwo polskie spełni ich oczekiwania. To znaczy że Katastrofa Smoleńska zostanie wszechstronnie wyjaśniona, że polska dyplomacja będzie prawidłowo reprezentować interesy naszego państwa i naszego narodu”.

Poseł Konfederacji stwierdził, że polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie wywiązały się ze swoich obowiązków i nie ustaliły ofiary katastrofy i nie pociągnęły do konsekwencji osób winnych zaniedbań tego dnia.

Zobacz także: 10. rocznica katastrofy smoleńskiej [+FOTO]

“Jak dobrze wiemy przez kolejne miesiące, a nawet lata nic takiego się nie stało” – komentował. “Niezależnie czy rządziła Platforma czy PiS, niemoc administracyjna, granie na społecznych nastrojach trwało wiele lat, aż do momentu gdy nasze społeczeństwo zmęczyło się tym smutnym spektaklem, który politycy nam zafundowali”.

Poseł wyraził zdumienie faktem, że w miejscu które było świadkiem społecznych zebrań nie zostały złożone pamiątkowe wieńce i znicze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w piątek na swoim profilu na twitterze, że wysłała do Rosji notę dyplomatyczną, w której zażądała zwrotu wraku samolotu TU-154. “Żadna norma prawa międzynarodowego nie daje podstawy dla przetrzymywania przez Rosję własności Polski” – przekazuje na twitterze polskie MSZ.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Czeslaw
    Czeslaw :

    Okoliczności Katastrofy Smoleńskiej znam tylko z publikacji medialnych ale nigdy nie uważałem że to był zamach. Jednak coraz wieksze moje zdziwienie i podejrzenie budzi przetrzymywanie tego wraku przez Rosjan. Powstaje pytanie, dlaczego oni nie chcą oddać tego wraku, czy może maja coś do ukrycia?. Jest to sytuacja podobna do Katastrofy Gibraltarskiej. Dokumentacja dotycząca Katastrofy Gibraltarskiej była utajniona na 50 lat ale niestety premier Wielkiej Brytanii Margaret Thacher utajniła te akta na następne 50 lat. Rodzą się więc uzasadnione podejrzenia dlaczego to robią? A ponadto, w obydwu przypadkach podejrzenie pada na stronę rosyjską.