Media społecznościowe obiegły kadry polityków PiS biorących udział w dzisiejszych obchodach 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W czasie gdy społeczeństwo znosi daleko idące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, rządzący nie zachowując zasad dystansowania społecznego w dużej grupie składali kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Zdaniem Policji wszystko odbywało się zgodnie z prawem.

Na nagraniach z Placu Piłsudskiego widać, że wieńce pod pomnikiem składali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński i Jacek Sasin, kilku ministrów rządu. Można było też dostrzec m.in. europosłów Joachima Brudzińskiego i Karola Karskiego oraz p.o. prezesa TVP Macieja Łopińskiego.

Widok grupy polityków nie zachowujących wymaganego prawem odstępu dwóch metrów wywołał lawinę komentarzy w mediach społecznościowych.

„… uzyskałem obraz władzy i jej stosunku do społeczeństwa. Reguły są dla frajerów. A jeśli ktoś z nich coś złapie? Myślicie, że zabraknie dla nich testów i respiratorów? A za pójście do lasu samotnie w nocy dostanę mandat? Jestem zwyczajnie wściekły” – napisał na Twitterze dziennikarz Jarosław Kociszewski.

Zdaniem reportera RMF FM Patryka Michalskiego dzisiaj na Placu Piłsudskiego nie oddano hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej, lecz „polskiemu tupolewizmowi”.

W rozmowie z Wirtualną Polską wydarzenia na Placu Piłsudskiego skomentował dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych oraz ekspert znany z udzielania w telewizji porad nt. koronawirusa. „To nie jest przykład, który u mnie jako lekarza wzbudza entuzjazm” – powiedział Sutkowski.

Głos w tej sprawie zabrała warszawska Policja twierdząc, że polityków w tym przypadku nie obowiązywały obostrzenia, ponieważ wykonywali oni swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji.

Policyjny twitt zebrał do tej pory 2,7 tys. komentarzy, w zdecydowanej większości krytycznych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd nie zamierza wycofać się z zakazu wstępu do lasu

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz