W piątek w dziesiątą rocznicę katastrofy polskiego TU-154 w Smoleńsku, Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o wysłaniu noty dyplomatycznej do Rosji. Polska strona wzywa do oddania wraku samolotu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w piątek na swoim profilu na twitterze, że wysłała do Rosji notę dyplomatyczną, w której zażądała zwrotu wraku samolotu TU-154.

Zobacz także: Jest decyzja ws. wizyty delegacji rządowej w Smoleńsku

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało rosyjskiej ambasadzie notę dyplomatyczną wzywającą stronę rosyjską do niezwłocznego wydania własności Polski – wraku samolotu Tu-154 M” – przekazało ministerstwo w mediach społecznościowych.

„Żadna norma prawa międzynarodowego nie daje podstawy dla przetrzymywania przez Rosję własności Polski” – przekazuje na twitterze polskie MSZ.

Zobacz także: 10. rocznica katastrofy smoleńskiej [+FOTO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Informacja ta spotkała się z mieszanymi reakcjami polskich internautów. Część z nich chwali resort za ten ruch, ale nie brakuje także głosów, że jest to ruch obliczony na kampanię wyborczą.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„PiS chyba wie, że rządzi od 5 lat i nic z tą sprawą nie zrobili? Wrak miał być już w 2015 i co?” – pisze jeden z użytkowników twittera.

Prezydent Andrzej Duda, podobnie jak w ubiegłym roku, udał się do Krakowa, na grób prezydenta Kaczyńskiego i jego małżonki Marii.

„Pracowałem u boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jestem tutaj dzisiaj – na Wawelu – by w tym szczególnym miejscu oddać hołd Lechowi i Marii Kaczyńskim” – podkreślał prezydent Duda.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz