W piątek w dziesiątą rocznicę katastrofy polskiego TU-154 w Smoleńsku, Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o wysłaniu noty dyplomatycznej do Rosji. Polska strona wzywa do oddania wraku samolotu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w piątek na swoim profilu na twitterze, że wysłała do Rosji notę dyplomatyczną, w której zażądała zwrotu wraku samolotu TU-154.

Zobacz także: Jest decyzja ws. wizyty delegacji rządowej w Smoleńsku

“Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało rosyjskiej ambasadzie notę dyplomatyczną wzywającą stronę rosyjską do niezwłocznego wydania własności Polski – wraku samolotu Tu-154 M” – przekazało ministerstwo w mediach społecznościowych.

“Żadna norma prawa międzynarodowego nie daje podstawy dla przetrzymywania przez Rosję własności Polski” – przekazuje na twitterze polskie MSZ.

Zobacz także: 10. rocznica katastrofy smoleńskiej [+FOTO]

Informacja ta spotkała się z mieszanymi reakcjami polskich internautów. Część z nich chwali resort za ten ruch, ale nie brakuje także głosów, że jest to ruch obliczony na kampanię wyborczą.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“PiS chyba wie, że rządzi od 5 lat i nic z tą sprawą nie zrobili? Wrak miał być już w 2015 i co?” – pisze jeden z użytkowników twittera.

Prezydent Andrzej Duda, podobnie jak w ubiegłym roku, udał się do Krakowa, na grób prezydenta Kaczyńskiego i jego małżonki Marii.

“Pracowałem u boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jestem tutaj dzisiaj – na Wawelu – by w tym szczególnym miejscu oddać hołd Lechowi i Marii Kaczyńskim” – podkreślał prezydent Duda.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply