Wtorek przyniósł USA rekordową liczbę ofiar śmiertelnych spowodowanych przez koronawirusa SARS COVID-19. Łączna liczba zarażonych przekroczyła już 600 tysięcy.

Według portalu Worldmeters.info w USA odnotowano już łącznie ponad 622 tys. zakażonych koronawirusem. Stany Zjednoczone najsłabiej radząc sobie z powstrzymywaniem rozprzestrzeniania się SARS COVID-19. Na drugim miejscu pod względem liczby zakażonych znajduje się Hiszpania gdzie odnotowano ich 177 tys. W Chinach, gdzie epidemia trwa prawie dwukrotnie dłużej niż USA wykazano dotychczas 82 tys. zarażonych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wbrew deklaracjom władz USA sytuacja epidemiologiczna nie polepsza się. We wtorek odnotowano w tym państwie najwyższą dobową liczbę ofiar śmiertelnych. Według Worldmeters.info było ich 2407. 778 osób zmarło w stanie Nowy Jork, który stał się epicentrum zarazy w kraju. W środę odnotowano w USA na godzinę 20.55 czasu warszawskiego 1502 nowe ofiary śmiertelne, w tym 752 w stanie Nowy Jork. Portal USA Today sugeruje, że wzrost dobowej liczby ofiar związany jest z nową procedurą wprowadzoną przez służbę ochrony zdrowia tego stanu, która do ofiar SARS COVID-19 zalicza też zmarłych na chorobę dającą objawy takie jak choroba wywoływana przez nowego wirusa, którzy jednak nie zostali przetestowani na jego obecność.

Od początku epidemii w USA w stanie tym odnotowano już łącznie 203,1 tys. zakażeń nowym koronawirusem, a więc więcej niż w jakimkolwiek innym państwie świata. Na drugim miejscu znajduje się sąsiedni stan New Jersey w którym odnotowano ponad 71 tys. zarażeń. W stanie tym liczba nowych zarażonych wzrosła w środę o 2206 osób. 351 zmarło w ciągu bieżącej doby.

W stanie Massachusetts odnotowano już ponad 28 tys. zarażeń oraz 957 zgonów. Tymczasem w Michigan gdzie odnotowano przez cały okres epidemii 27 tys. zarażonych zmarło 1768 osób. W Pennsylwanii odnotowano 26,4 tys. zakażeń – w ciągu doby wzrosła ona o ponad tysiąc nowych przypadków. W Kalifornii wykryto już łącznie 25,8 tys. – w środę przybyło ponad 200.

Czytaj także: Wysłannik WHO do USA: Najpierw pokonajcie koronawirusa

worldmeters.info/usatoday.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz