Jak poinformowała w środę Agencja Prasowa Reuters, w związku z pandemią koronawirusa belgijski rząd przedłuży obowiązujące obostrzenia do trzeciego maja.

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w Belgii zostaną przedłużone do trzeciego maja – poinformował brukselski oddział Agencji Prasowej Reuters. Będzie również podjęte lekkie rozluźnienie przepisów, otwarte zostaną sklepy budowlane i przywrócone zostaną odwiedziny w domach opieki.

Zobacz też: Austria i Włochy rozpoczęły stopniowe „odmrażanie” gospodarki. Otwarto część sklepów

Podczas konferencji prasowej premier Belgii Sophie Wilmes poinformowała media, że w przyszłym tygodniu planuje zebrać zespół złożony z rządu, ekspertów ekonomicznych i medycznych, który przygotuje plan powrotu do sytuacji jak przed kwarantanną.

“Wizja lepszej przyszłości jest w naszym zasięgu” – przekazywała. “Strategia będzie polegać na podstawowych filarach: utrzymaniu bezpiecznych odstępów między ludźmi, szerokiej obserwacji potencjalnych pacjentów, a także stworzeniu i wprowadzeniu nowych zasad w miejscach pracy”.

Premier Belgii informowała, że noszenie masek może okazać się kluczowe dla powrotu kraju do “normalności”. Dodatkowo przekazała, że żadne duże imprezy nie odbędą się przynajmniej do września, a wiele osób dalej będzie musiało pracować z domów.

Pensjonariusze domów opieki społecznej i domów starości będą mogli wyznaczyć osobę najbliższą, której zostanie udzielone pozwolenie na odwiedziny. Będzie ona musiała wykazać, że nie wykazywała żadnych symptomów zakażenia koronawirusem przynajmniej od dwóch tygodni.

Zobacz też: Wiceminister zdrowia: obostrzenia mogą potrwać nawet 2 lata

“Być może część obywateli stwierdzi, że jest to poluzowanie zasad, ale to nieprawda” – przekazywała Pani premier. “Zasady obowiązują do trzeciego maja i muszą być absolutnie respektowane. Nie dotarliśmy jeszcze do końca pandemii”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz też: Wysłannik WHO do USA: Najpierw pokonajcie koronawirusa

Reuters/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply