W związku z epidemią koronawirusa w USA, podobnie jak niemal na całym świecie, odwołano rozgrywanie zawodów sportowych. Anthony Fauci, dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, nie wyklucza jednak wznowienia rozgrywek pod pewnymi warunkami.

Fauci, który jest członkiem sztabu kryzysowego Białego Domu ds. walki z epidemią COVID-19, uznał, że wznowienie zawodów sportowych bez udziału publiczności będzie możliwe przy wykorzystaniu wiarygodnych testów na obecność przeciwciał dających natychmiastowe wyniki.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

60 PLN    (0.27%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Jest na to sposób” – mówił Fauci w programie Snapchata „Good Luck America”. – „Nikt nie przychodzi na stadiony. Umieść (sportowców) w dużych hotelach, gdziekolwiek chcesz grać. Trzymaj ich pod dobrym nadzorem, ale testuj ich co tydzień, zapewnij, że nie będą zarażać się nawzajem oraz swoich rodzin i po prostu pozwól im rozegrać cały sezon” – wyjaśniał amerykański wirusolog.

Jak pisze agencja AFP, amerykańskie ligi, które w marcu przerwały rozgrywki z powodu epidemii koronawirusa, zastanawiają się, w jaki sposób nie stracić sezonu. Koszykarska federacja NBA rozważa skupienie rozgrywek sezonu 2019-2020 w jednym miejscu – w Las Vegas bądź na Bahamach. Pojawiły się też doniesienia, że 11 czerwca bez udziału publiczności mogą zostać wznowione rozgrywki golfowe.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio wykluczył w środę możliwość przywrócenia zawodów sportowych z udziałem widzów. „Te duże wydarzenia powinny być jedną z ostatnich rzeczy, które powinniśmy przywrócić. Ostatnią rzeczą, którą powinniśmy zrobić, to zgromadzić 10, 20, 50 tys. osób w jednym miejscu” – powiedział de Blasio telewizji CNN. „To przeciwieństwo dystansowania społecznego – wyjaśniał burmistrz Nowego Jorku.

W poniedziałek burmistrz Los Angeles Eric Garcetti wyraził opinię, że zorganizowanie dużych wydarzeń takich jak imprezy sportowe i koncerty nie będzie w tym mieście możliwe przed 2021 rokiem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Katastrofa w USA – liczba bezrobotnych sięgnęła 22 milionów

Kresy.pl / AFP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz