Na skutek koronawirusa śmierć może ponieść nawet 100 tys. Amerykanów – oświadczył w niedzielę prezydent USA Donald Trump. Wyraził przekonanie, że do końca roku zostanie opracowana szczepionka na SARS-CoV-2.

Zdaniem prezydenta USA Donalda Trumpa na skutek epidemii koronawirusa śmieć poniesie nawet 100 tys. Amerykanów – podaje agencja Reuters. Wyraził także przekonanie, że do końca roku zostanie opracowana szczepionka na SARS-CoV-2.

“Umrze od 75, 80 do 100 tys. ludzi. To okropne” – powiedział Donald Trump na antenie Fox News. Wcześniejsze przewidywania prezydenta sugerowały ok. 60-70 tys. ofiar śmiertelnych choroby COVID-19.

Do tej pory w USA z powodu choroby COVID-19 zmarło ponad 67 000 osób. W kraju odnotowano ponad 1,1 mln potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

W większości stanów USA następuje stopniowe znoszenie obostrzeń wprowadzonych z powodu epidemii. Jest to spowodowane zmniejszającą się stopniowo liczbą nowych przypadków zakażenia.

Prezydent USA podkreślił, że jego zdaniem do końca roku zostanie opracowana skuteczna szczepionka na SARS-CoV-2. Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, iż wielu ekspertów nie poparłoby takiej opinii. Zdaniem specjalistów szczepionka pojawi się w okresie od roku do 18 miesięcy.

Trump oświadczył także, że chce aby jesienią uczniowie i studenci wrócili do szkół i na uczelnie, mimo – jak przyznał – możliwości nawrotu epidemii.

Prezydent USA zapowiedział też przeznaczenie większej ilości środków finansowych na pomoc podmiotom, które ucierpiały na skutek epidemii i spowodowanego przez nią zastoju gospodarczego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy sekretarz stanu USA Mike Pompeo stwierdził ostatnio, że „mocne dowody” wskazują, że koronawirus powstał w laboratorium w Wuhan. Nie ujrzały one jednak jeszcze światła dziennego. Podobne przekonanie wyraził w piątek prezydent Donald Trump.

Zdaniem Pompeo Chiny nadal blokują dostęp do próbek wirusa potrzebnych do badań ekspertom ds. zdrowia z WHO, a także naukowcom z USA.

Zobacz także: Donald Trump uważa, że Chiny zrobią wszystko w celu usunięcia go ze stanowiska

reuters.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply