Według prezydenta Rosji Władimira Putin pokonanie pandemii koronawirusa COVID0-19 potrwa na terenie Rosji niezbyt długo, krócej niż w innych państwach.

„Kolega uważa, że w ciągu dwóch-trzech miesięcy rozprawimy się z koronawirusem. To już jest niezła prognoza. Ponieważ w niektórych krajach mówią, że wojna z nim będzie bardzo długa. Ale kiedy my rzeczywiście wyjdziemy z tej sytuacji, a wyjdziemy na pewno, a mam nadzieję, że nawet wcześnie niż wy powiedzieliście” – powiedział Władimir w czasie środowego spotkania z przedstawicielami rosyjskich kręgów biznesowych, jak cytuje rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W Rosji gdzie liczba zakażonych przekroczyła już 800 znaczna większość przypadków nadal odnotowywana jest w Moskwie. W jednej trzeciej rosyjskich regionów nie wykryto jeszcze ani jednego przypadku zarażenia. Mimo to generalna kwarantanna rozpocznie się w Rosji dopiero od poniedziałku i na razie jest przewidziana tylko na okres jednego tygodnia. Od piątku natomiast zostaną wstrzymane wszystkie rejsy lotnicze do i z innych krajów. Będą przyjmowane jedynie specjalne samoloty przywożące Rosjan, których pandemia zastała za granicą.

Mer Moskwy Sobianin wezwał w środę mieszkańców innych części Rosji by nie przyjeżdżali do stolicy. „Zwracam się do czytelników mojego bloga z innych regionów. Moskwa jest zawsze gościnna i rada gościom. Ale w te dni bardzo bym zalecał wstrzymać się z odwiedzinami i nie narażać się na zbyteczne ryzyko” – napisał włodarz rosyjskiej stolicy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Czytaj także: Światowa rewolcuaj koronawirusa

ria.ru/tass.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz