W specjalnym wystąpieniu telewizyjnym Władimir Putin ogłosił w środę, że w ramach walki z pandemią koronawirusa przesunięte zostanie głosowanie nad poprawkami do konstytucji.

Prezydent Rosji zadeklarował, że głównym celem państwa staje się ochrona zdrowia jego mieszkanców, a jego agendy muszą działać „na wyprzedzenie”. W związku z tym Putin ogłosił kilka decyzji, które mają ułatwić powstrzymywanie szerzenia się koronawirusa COVID-19 w Rosji. Jedną z nich jest decyzja o odłożeniu głosowania ludowego nad poprawkami do rosyjskiej konstytucji przyjętymi niedawno przez parlament. Miało się ono odbyć 22 kwietnia. Na razie nie wybrano nowego terminu, a zostanie on wyznaczony „po konsultacji ze specjalistami” – jak podała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Putin ogłosił, że następny tydzień będzie tygodniem generalnej kwarantanny. W tym czasie ma zostać wstrzymana wszelka działalność gospodarcza, zostanie utrzymana jedynie aktywność przedsiębiorstw pożytku publicznego, instytucji publicznych i oczywiście służby zdrowia.

Rosyjskie  władze chcą ułatwić obywatelom pozostawanie w kwarantannie. Wszystkie świadczenie społeczne i socjalne będą przez najbliższe pół roku przedłużane bez konieczności składania wniosków przez beneficjentów. Wypłaty specjalnego świadczenia dla weteranów z okazji 75-lecia zwycięstwa ZSRR w drugiej wojnie światowej zostaną przyspieszone o miesiąc – beneficjenci otrzymają je już w kwietniu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Rodziny dostaną specjalne wypłaty – po pięć tysięcy rubli na każde dziecko w wieku do trzech lat w ciągu trzech miesięcy. W przypadku obywateli, których dochody spadną w trakcie walki z pandemią koronawirusa o ponad 30 proc. zostanie im udzielone zwolnienie ze spłaty kredytów konsumcyjnych i hipotecznych. Zredukowane zostały składki na ubezpieczenia społeczne.  Odroczony zostaje pobór wszystkich podatków od małych i średnich przedsiębiorstwo poza VAT – na pół roku. Władze rozpatrzą także kwestię prolongaty spłat kredytów dla przedsiębiorców indywidualnych.

Władze Rosji obłożyły też 15-procnetowym podatkiem wszystkie dochody od lokat i kont oraz dywidnend wyprowadzonych za granicę.

Czytaj także: Światowa rewolcuaj koronawirusa

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz