Jak podaje w środę Agencja Prasowa Reuters, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Hiszpanii przerosła liczbę ofiar w Chinach. Tylko w ostatniej dobie zmarło 738 Hiszpanów.

W ciągu jednej doby liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Hiszpanii zwiększyła się o 738 – informuje w środę Reuters. Tym samym Hiszpania stała się kolejnym krajem, w którym sytuacja jest poważniejsza niż w Chinach.

Łącznie w Hiszpanii odnotowano 3434 zgony, gorsza sytuacja jest jedynie we Włoszech gdzie z powodu wirusa zmarło już 6820 osób.

Hiszpańskie służby medyczne, które same cierpią z powodu zarażeń, wystąpiły z pozwem przeciwko rządowi. Oskarżają władzę o nieprzygotowanie podstawowego sprzętu jak maski czy rękawice.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Liczba zdiagnozowanych przypadków w Hiszpanii wynosi już ponad 47 tysięcy. Wojsko poprosiło NATO o użyczenie respiratorów, sprzętu ochronnego i zestawów testowych.

Jak podawaliśmy na naszym portalu. „Przyjęcie pacjenta mającego większe szanse na przeżycie może oznaczać odrzucenie innego, nawet jeżeli ten inny pacjent przyjechał do szpitala jako pierwszy” – stwierdza dokument rekomendacyjny, opracowany przez hiszpańskie organizacje lekarzy medycyny ratunkowej i internistycznej do którego miał dostęp dziennik „El Mundo”.

Zgodnie z instrukcją osoby „najlepiej rokujące” określane będą zgodnie ze wskaźnikiem QALY, wyrażającym długość życia skorygowaną o jego jakość. „Nie chodzi tylko o przeżycie, ale także o to, w jakich warunkach będzie żył pacjent” – można przeczytać w dokumencie.

W tekście podkreślono, że wiek chorego nie może być jedynym elementem oceny stanu zdrowia, a pacjentów należy diagnozować „globalnie” – oznacza to, że należy wziąć pod uwagę osoby, które są od pacjenta zależne, maksymalizując korzyści dla jak największej liczby osób, a nawet brać pod uwagę „wartość społeczną ratowanych osób”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, plany analogicznych procedur powstały już we Włoszech. Jednostka zarządzania kryzysowego w Turynie przygotowała dokument, zgodnie z którym osoby powyżej 80 roku życia nie będą miały dostępu do intensywnej opieki, jeżeli zapotrzebowanie na pomoc medyczną wzrośnie.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz