Pozytywne wiadomości płyną z Włoch, państwa najbardziej dotkniętego pandemią koronawirusa w Europie.

Jak podała włoska agencja prasowa ANSA, w sobotę po raz pierwszy od początku epidemii spadła liczba osób zarażonych koronawirusem wymagających intensywnej opieki medycznej. Na włoskich OIOM-ach przebywało 3994 pacjentów chorych na COVID-19, o 74 mniej niż w piątek.

W niedzielę we Włoszech odnotowano też najmniejszy przyrost liczby zgonów od 19 marca. Według włoskiej Obrony Cywilnej w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 525 osób zarażonych koronawirusem – o 156 mniej niż w sobotę. W sumie od początku epidemii koronawirus zabił w Italii 15887 ludzi. Wśród zmarłych jest 77 lekarzy.

Rośnie też liczba osób, które zostały wyleczone – jest ich obecnie 21815, o 819 więcej niż w sobotę.

Liczba osób aktualnie zarażonych wyniosła w niedzielę 91246. W ciągu ostatniej doby liczba ta wzrosła o prawie 3 tys. osób. Jest to jednak o wiele mniej, niż w szczycie epidemii, gdy dziennie notowano 6-6,5 tys. nowych infekcji.

W sumie od początku epidemii na COVID-19 zachorowało prawie 129 tys. osób, wliczając to zmarłych i osoby wyleczone.

W piątek szef Wyższego Instytutu Zdrowia (ISS) Silvio Brusaferro powiedział, że można potwierdzić spowolnienie epidemii koronawirusa we Włoszech.  Jego zdaniem ograniczenia wprowadzone w celu zwalczania epidemii powinny zostać utrzymane.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: śmiertelność na północy Włoch dwukrotnie wyższa niż poprzednich latach

Kresy.pl / ANSA
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz