Dane statystyczne zebrane przez Instytut Statystyki Włoch na temat śmiertelności potwierdzają, że koronawirus SARS-CoV-2 stanowi poważne zagrożenie. W ciągu pierwszych trzech tygodni marca liczba zgonów na północy Włoch podwoiła się, a w samym Bergamo wzrosła ponad trzykrotnie.

Jak podała w środę włoska agencja informacyjna ANSA powołując się na dane zebrane przez włoski Narodowy Instytut Statystyki (ISTAT), w pierwszych 21 dniach marca liczba zgonów na północy Włoch wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu ze średnią z lat 2015-2019. Analizę oparto o dane pochodzące z 1084 gmin.

Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Bergamo, które jest epicentrum epidemii COVID-19 we Włoszech – tam liczba zgonów wzrosła ponad trzykrotnie (o 337 proc.). Podczas gdy średnia zgonów w tym okresie z lat 2015-2019 wynosiła 91, w pierwszych trzech tygodniach marca 2020 roku w Bergamo zmarło 398 osób.

„Wzrost o takiej samej intensywności, jeśli nie wyższy, dotyczy większości gmin w prowincji Bergamo” – stwierdził Narodowy Instytut Statystyki.

Włochy są państwem najbardziej dotkniętym przez pandemię koronawirusa w Europie. Do 1 kwietnia br. odnotowano tam ponad 105 tys. przypadków infekcji koronawirusem. Do tej pory zmarło ponad 12 tys. osób zarażonych, z czego 839 w ciągu ostatniej doby. W ostatnich dniach liczba nowych zachorowań zaczęła się zmniejszać.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Włoskie MSW i wywiad: Obawiamy się zamieszek, szczególnie na południu kraju

Kresy.pl / ANSA / who.int
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz