CD Projekt, spółka zajmująca się produkcją i dystrybucją gier wideo, której najbardziej znanym produktem jest seria gier „Wiedźmin”, stała się największym podmiotem notowanym na warszawskiej giełdzie.

Portal  Business Insider podał w czwartek, że CD Projekt własnie osiągnął kapitalizację większa niż państwowy bank PKO BP i stał się tym samym największym podmiotem notowanym na giełdzie papierów wartościowych. Jak potaje portal BI, CD Projekt osiągnął kapitalizację na poziomie 27,11 miliardów złotych. Tymczasem PKO BP utrzymuje ją na poziomie 27,03 mld zł. Portal twierdzi jednak, że „stało się tak w dużej mierze z powodu spadków wywołanych epidemią koronawirusa” przypominając o tym, iż jeszcze w grudniu państwowy bank miał kapitalizację o ponad jedną czwartą wyższą.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Business Insider podaje też listę pozostałych trzech z pięciu spółek Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, które znalazły się za CD Projekt i PKO BP. Na trzecim miejscu znalazła się spółka ubezpieczeniowa PZU z kapitalizacją na poziomie 25,68 mld zł. Na czwartym miejscu znalazł się potentat naftowy PKN Orlen z 25,55 mld zł. „Grubą piątkę” polskiej giełdy zamknęła inna państwowa działająca w sektorze paliw kopalnych – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które miało kapitalizację na poziomie 18,9 mld zł.

Pandemia koronawirusa już spowodowała poważne zakłócenie w gospodarkach państw europejskich i w USA, gdzie znajduje się obecnie światowe epicentrum zarazy. Reguły kwarantanny powodują wygaszenie aktywności w przemyśle i usługach. W poszczególnych gospodarkach już pojawiają się dane o gwałtownym wzroście bezrobocia i prognozy poważnej recesji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Znalazło to odbicie na warszawskiej giełdzie na której doszło do poważnych wahań kursowych i ogólnego spadku indeksu.

businessinsider.com.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz