Na cmentarzach w czwartym pod względem wielkości mieście Ukrainy – Dnieprze – wykopano 600 grobów na wypadek „czarnego scenariusza” rozwoju epidemii COVID-19. Poinformował o tym w mediach społecznościowych mer tego miasta Borys Fiłatow.

W zamieszczonym w czwartek na Facebooku wpisie Fiłatow napisał, że władze tego milionowego miasta przygotowują się na najgorsze. „Na terytorium cmentarzy miejskich wykopano nie 400 a 600 grobów w celu ewentualnego pochowania zmarłych od koronawirusa” – napisał mer Dniepra odnosząc się do podawanej wcześniej liczby grobów. O 400 wykopanych grobach Fiłatow informował jeszcze w niedzielę.

Wedle jego słów dla chowania zwłok zakupiono tysiąc mocnych foliowych worków a wszystkich pracowników kostnic wyposażono w środki ochrony osobistej.

Fiłatow twierdzi też, że już wkrótce wykonywanie sekcji zwłok osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, bądź z podejrzeniem takiego zakażenia, zostanie zabronione.

Ciała zmarłych będą wkładane do hermetycznych worków i wydawane z kostnic w zamkniętych trumnach. Będą one też poddane dezynfekcji. Podczas pogrzebu na jednego z żałobników nie może przypadać mniej niż 10 metrów kwadratowych.

Mer miasta pochwalił się, że za własne pieniądze, a także za pieniądze oligarchy Hennadija Korbana sprowadzi w przyszłym tygodniu do Dniepra amerykańskie laboratorium z testami PCR. „To drogo, ale wiecie, że nie jestem najbiedniejszy, długo jestem w biznesie, mam pieniądze. Czas sięgnąć do portfela” – napisał Fiłatow.

Jak podaje portal Dorzeczy.pl. w Dnieprze wprowadzono rygorystyczną kwarantannę. Zamknięto parki, skwery i place zabaw, a za łamanie zakazu wstępu do nich grozi kara w wysokości 17 tys. hrywien. Do tej pory w mieście stwierdzono 10 przypadków infekcji koronawirusem. Jedna osoba już wyzdrowiała, nie zanotowano jeszcze przypadku śmiertelnego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Ministerstwo Zdrowia Ukrainy: koronawirusem może zarazić nawet milion Ukraińców

Kresy.pl / 112.ua / dorzeczy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz