Izrael jest kolejnym państwem w którym pandemia koronawirusa COVID-19 spowodowała blokadę gospodarczą, która już odbiła się na poziomie zatrudnienia w tym państwie.

Izraelska Służba Zatrudnienia podała w niedzielę rano, że tylko od piątku wniosek o zasiłek dla bezrobotnych złożyło 32 577 obywateli. Natomiast w ciągu całego marca wnioski takie złożyło już 764 165 Izraelczyków co oznacza lawinowy bezrobocia do łącznej liczby prawie miliona pozostających bez pracy obywateli. Według danych podanych przez portal gazety „The Jerusalem Post” bezrobocie osiągnęło w Izraelu poziom 22,15 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Izrael idzie więc w ślady innych państw w których podano już dane na temat wpływu pandemii na rynek pracy. W Norwegii bezrobocie w ciągu dwóch tygodni marca wzrosło o 350 proc. do poziomu ponad 10 proc., czyli najwyższego od czasu drugiej wojny światowej. W USA, w których pandemia szerzy się w bardzo szybkim tempie, w ciągu tygodnia wnioski o zasiłek złożyło ponad 3 mln ludzi.

W Izraelu narasta pandemia koronawiursa. Według najnowszych danych zarażonych w tym kraju jest już 3865 osób. Jednak liczba ofiar śmiertelnych jest umiarkowana jak na taką liczbę zakażonych – 12. Izraelska służba zdrowia przyznaje, że 66 chorych z powodu koronawirusa jest w stanie ciężkim. 82 jest w stanie określanym jako średni. Natomiast 3616 ma objawy łagodne.

Strategią władz Izreala jest przeprowadzanie dużej liczby testów. W piątek przeprowadzono ich 6 tys. Władze chcą jednak by już w połowie przyszłego tygodnia liczbę testowanych osób zwiększyć na 10 tys. dziennie. Docelowo Izraelczycy chcą osiągnąć poziom testowania 30 tys. mieszkańców dziennie.

jpost.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz