Jak podała w sobotę Agencja Prasowa Reuters, siły lotnicze Arabii Saudyjskiej przechwyciły rakiety wystrzelone z terytorium opanowanego przez partyzantów Huti.

Dwie rakiety balistyczne zostały wystrzelone w kierunku arabskich miast – podaje w sobotę Reuters. Pociski były skierowane w kierunku stolicy Arabii Saudyjskie i nadmorskiego miasta Jizan mieszczącego się blisko granicy z Jemenem.

Zobacz także: ONZ wzywa do natychmiastowego przerwania operacji wojskowych w Jemenie

Źródła Arabii Saudyjskiej podają, że rakiety zostały wystrzelone z terytorium Jemenu kontrolowanego przez partyzantów Huti. Mieszkańcy saudyjskiej stolicy donosili o kilku wybuchach i syrenach alarmowych w północnych dzielnicach.

„Dwóch cywilów zostało lekko rannych przez odłamki z zestrzelonych rakiet. Zostały one przechwycone nad terenami mieszkalnymi” – relacjonował Reutersowi jeden z reporterów.

Zobacz także: Saudyjski samolot zestrzelony nad Jemenem

Nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych ani ataku na Rijad ani ataku na Jizan.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Atak nastąpił po tym jak wszystkie strony konfliktu w Jemenie zgodziły się na apel Organizacji Narodów Zjednoczonych o powstrzymanie walk w celu ochrony ludności cywilnej przez rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa.

Arabia Saudyjska, Jemeński rząd i bojownicy zostali zaproszeni przez Sekretarza Narodów Zjednoczonych Generała Antoni Guterres do podjęcia natychmiastowych rozmów nad światowym zawieszeniem broni. W ten sposób można by było dotrzeć do osób zagrożonych wirusem w strefach konfliktów.

Jemeńska służba zdrowia nie odnotowała jak dotąd żadnych przypadków zakażenia koronawirusem. Organizacje humanitarne alarmują jednak, że ze względu na kryzys humanitarny pandemia wirusa w Jemenie może być katastrofalna.

Kresy.pl/Reuters

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz