Według badania przeprowadzonego na zlecenie portalu Die Tagespost dzięki pandemii koronawirusa częściej modli się jedna trzecia Niemców.

Częściej o łaskę dla siebie, swojej rodziny lub przyjaciół modli się niemal jedna trzecia Niemców. Połowa respondentów stwierdziła, że nie modli się przez koronawirusa więcej. W ankiecie wzięło udział 2061 osób dorosłych w dniach 27-30 marca.

CZYTAJ TAKŻE: Pełen tekst papieskich rozmyślań na czas epidemii

Według badania więcej kobiet niż mężczyzn modli się częściej – jest to odpowiednio 41 proc i 27 proc. Odsetek kobiet, które modlą się częściej, jest więc niemal równy odsetkowi kobiet, które tego nie robią (42 proc.).

Najbardziej wzrosła intensywność modlitwy u osób niezwiązanych z żadnym wyznaniem (73 proc.). Katolicy mocniej modlą się w 41 proc., podobnie protestanci.

O łaskę w szczególności modlą się osoby powyzej 60 roku życia (41 proc.). Wśród grup wiekowych 18-29 lat i 40-49 lat odsetek mocniej modlących się jest nieco mniejszy (29 proc.).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Religijność w Europie spada. Są jednak wyjątki

Od początku kryzysu ludzie częściej modlą się w Badenii-Wirtembergii, Hesji i Nadrenii-Palatynacie. W tych trzech krajach związkowych ich odsetek wynosi od 41 do 44 proc. Znacznie gorzej wypadają Maklemburgia-Pomorze Przednie (22 proc.), Hamburg (24 proc.) i Kraj Saary (24 proc.).

Kresy.pl / Die Tagespost
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz