W Hiszpanii podpalono kościół w czasie, gdy odprawiano w nim Mszę św. Sprawca został zatrzymany.

W piątek 3 maja br. w mieście Cuenca w Hiszpanii, podczas porannej Mszy św. w kościele klasztornym Franciszkanek Koncepcjonistek, podpalacz podłożył ogień.

Według mediów, na które powołuje się portal PCh24.pl, sprawca rozlał benzynę w pobliży wejścia do kościoła. W tym czasie odprawiano tam poranną Mszę św. W środku był kapłan, co najmniej 10 sióstr zakonnych oraz bliżej nieznana liczba wiernych.

 

Jak podano, podpalacz dodał do rozlanej benzyny fosfor, wywołując pożar u wejścia do świątyni. Mieszkańcy okolicy szybko unieruchomili sprawcę. Trafił w ręce policji. Nie ujawniono jego danych, choć wiadomo, że w przeszłości miał już dopuszczać się innych przestępstw.

Ogień prawdopodobnie nie spowodował większych strat. Nie ma też informacji o potencjalnych ofiarach czy poszkodowanych. Kilka sióstr w rozmowie z mediami potwierdziło, że nic im się nie stało.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać stojące w płomieniach wejście do kościoła w Cuency.

Ostatnio pisaliśmy, że w ciągu kilku dni w kościołach w różnych częściach Polski doszło do trzech aktów profanacji. Za każdym razem celem był Najświętszy Sakrament, w dwóch przypadkach wykradziony z tabernakulum.

Przeczytaj także: Klasztor w Tyńcu: Profanacja – półnagi mężczyzna wszedł na ołtarz

Czytaj również: Różańce na butelkach z wódką, obrazy Maryi palącej papierosy – warszawska restauracja kpi z katolickich symboli

PCh24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply