Kilkaset prób sforsowania granicy polsko-białoruskiej w dwa dni

Ponad 600 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski odnotowano 15 i 16 maja. Od kilku tygodni obserwowany jest wzmożony napór na polską granicę ze strony nielegalnych imigrantów.

“15-16.05 na granicy z Białorusią odnotowano 605 próby nielegalnego przedostania się do Polski. Za pomocnictwo zatrzymano 6 osób. Funkcjonariusze udzielili pomocy 3 cudzoziemcom. W kierunku polskich patroli rzucano konarami i kamieniami” – poinformowała Straż Graniczna na portalu X.

Jak informowaliśmy, poprzednie dwie doby na polsko – białoruskiej granicy to 365 prób jej nielegalnego przekroczenia. Doszło wtedy również do kilku ataków na polskie służby, m.in. przy użyciu ładunków pirotechnicznych – informuje Straż Graniczna. Kilkukrotnie udzielono też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej.

W sobotę premier ogłosił wtedy wzmocnienie granicy z Białorusią. Zapowiedział budowę “nowoczesnej fortyfikacji”. Zadeklarował, że nie ma limitów środków, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski.

W poniedziałek wiceminister obrony Cezary Tomczyk zapowiedział modernizację zapory na granicy z Białorusią. Zarzucił poprzednikom “prowizorkę”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply