Dziennikarka TVP Info Karolina Opolska odniosła się do kwestii imigracji. "Nie trzeba straszyć nas imigrantami, zagrożeniem są biali obywatele naszego pięknego kraju nad Wisłą" - stwierdziła.

W ostatnich dniach w Polsce trwa dyskusja o napływie nielegalnych imigrantów. Pojawiły się informacje o nielegalnych imigrantach w Białowieży. Wskazują one, że to organizacje "humanitarne" zapraszają migrantów do przygranicznej gminy. Burzę wywołało też zdarzenie, do którego miało dojść w piątek 14 czerwca około godziny 9:00 w Osinowie Dolnym. Radiowóz niemieckiej policji przekroczył przejście graniczne i po polskiej stronie zostawił rodzinę imigrantów z Bliskiego Wschodu. W niedzielę kwestię imigracji skomentowała dziennikarka TVP Info Karolina Opolska.

"Kilkaset tysięcy Polek rocznie doświadcza przemocy, w tym przemocy seksualnej. Sprawcami są Polacy. Naprawdę nie trzeba straszyć nas imigrantami, zagrożeniem są biali obywatele naszego pięknego kraju nad Wisłą" - oświadczyła na platformie X.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock uważa, że jeśli Ukraina nie otrzyma wystarczającego wsparcia od Europy, aby obronić się przed Rosją, rosyjskie wojska staną na granicy z Polską. (more…)

Izraelskie wojsko oświadczyło w poniedziałek, że zabiło około połowę bojowników Hamasu obecnych w Rafah najbardziej wysuniętym na południe mieście Strefy Gazy. (more…)

Uderzenia Sił Zbrojnych Ukrainy na Rosję w ramach konfliktu są dopuszczalne, stwierdził kanclerz Austrii Karl Nehammer w rozmowie z "Neue Zürcher Zeitung".

Jego wypowiedzi przytacza rosyjska, państwowa agencja RIA Nowosti. „Według prawa międzynarodowego takie ataki na Rosję są dopuszczalne” – agencja zacytowała Nehammera. Jednocześnie kanclerz podkreślił, że ​​Austria „jest krajem neutralnym” i „nie udziela Ukrainie pomocy wojskowej”.

RIA Nowosti przypomniały w tym kontekście wypowiedź rzecznika prasowego prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, państwa NATO celowo wchodzą w nową rundę napięcia, prowokując Ukrainę do kontynuowania bezsensownej wojny. "Będzie to nieuchronnie miało swoje konsekwencje i ostatecznie wyrządzi wielką szkodę interesom tych krajów, które weszły na drogę eskalacji konfliktu" – twierdził rzecznik Kremla.

12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana informuje, że podczas szkolenia doszło do wypadku, w którym ranny został żołnierz. Sprawę wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa.

Zdarzenie miało miejsce 17 czerwca koło południa, w czasie szkolenia na placu ćwiczeń 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego w Zegrzu Pomorskim doszło do wypadku z udziałem żołnierza 8 pułku w trakcie pracy bojowej na zestawie przeciwlotniczym.

W wyniku uderzenia elementem obrotowym anteny obrażeń doznał operator-elektromechanik stacji. Na miejsce zdarzenia wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej decyzją lekarza, żołnierza przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Koszalinie.

Polska będzie miała w UE jeden z rozstrzygających głosów, jeśli chodzi o kwestie obrony, rozszerzenia, sąsiedztwa i bezpieczeństwa naszych granic - oświadczył we wtorek premier Donald Tusk.

Premier Donald Tusk wypowiadał się we wtorek na warszawskim lotnisku, po powrocie z nieformalnego szczytu Rady Europejskiej. Wyraził opinię, że europejscy przywódcy chcą wspierać inicjatywy, które zwiększają ochronę naszych państw.

"Jest pełna zgoda co do tego, żeby wesprzeć inicjatywę premiera Grecji i moją, żeby Europa wspólnie budowała żelazną kopułę na polskim niebie. Do naszej inicjatywy na wschodniej granicy, a więc do Tarczy Wschód dołączą najprawdopodobniej w najbliższych dniach także inne kraje, w tym kraje bałtyckie. I to też będzie projekt wspierany przez Unię Europejską" - oświadczył szef rządu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%