Policjanci z Opola zatrzymali 27-letniego Ukraińca, Denysa K. Mężczyzna był poszukiwany międzynarodowym listem gończym za rozbój z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu.

Opolska policja przekazała, że do przestępstw, których dopuścił się Denys K., doszło w 2018 roku na terenie Ukrainy. “Były to porachunki finansowe. Poszukiwany Denys K. zażądał od swojego dłużnika natychmiastowego zwrotu sporej sumy pieniędzy ze znacznymi odsetkami. Argumentem w tej dyskusji była siła fizyczna. Efektem – rozbój z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Denys K. miał stanąć przed sądem. Postanowił jednak uciec przed odpowiedzialnością” – podkreśla KWP Opole. We wtorek policja poinformowała o zatrzymaniu cudzoziemca.

Za Denysem K. wystawiono czerwoną notę Interpolu. “Informację o poszukiwanym mężczyźnie ukraińscy policjanci przekazali opolskim funkcjonariuszom na początku 2024 roku. Miał przebywać na terenie naszego województwa. Okazało się jednak, że nie ma go od dłuższego czasu pod wskazanym adresem. Kryminalni zajmujący się listami gończymi wpadli jednak na inny trop” – relacjonuje opolska policja.

Jak czytamy, Ukrainiec był wyjątkowo ostrożny. Miał zarejestrowane na siebie kilkanaście samochodów. Przebywał na zmianę raz na Opolszczyźnie, raz na Dolnym Śląsku. “Ślady prowadziły do Oławy, jednak wciąż pozostawał nieuchwytny. Poszukiwacze byli coraz bliżej i deptali mu po piętach. Wszystko zmieniło się na początku maja. Wówczas policjanci ustalili, że będzie przez chwilę przebywał w Opolu” – wskazano w komunikacie.

Przeczytaj: Ukrainiec ścigany za rozboje zatrzymany we Wrocławiu. Czeka go ekstradycja

Do zatrzymania doszło na jednej z ulic miasta. 27-latek był zupełnie zaskoczony policyjną interwencją. O jego dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd. W grę wchodzi kara nawet do 5 lat więzienia.

“Czerwona nota” oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że policjanci z wydziału kryminalnego z warszawskiej Woli zatrzymali obywatela Ukrainy, poszukiwanego przez Interpol za pranie brudnych pieniędzy oraz oszustwa.

Zobacz także: Poszukiwany czerwoną notą Interpolu Ukrainiec wpadł na lotnisku w Modlinie

opolska.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply